Rezerwat będzie też serialem telewizyjnym 0

Reżyser Łukasz Palkowski, twórca wysoko ocenionego filmu kinowego Rezerwat, który na polskie ekrany trafi 11 stycznia, pracuje nad serialem telewizyjnym pod tym samym tytułem.

Za film Rezerwat Palkowski zdobył na tegorocznym festiwalu w Gdyni nagrodę za najlepszy debiut reżyserski oraz Nagrodę Dziennikarzy. Rezerwat doceniono również na tegorocznym Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film – uhonorowano go Nagrodą Specjalną Jury, Nagrodą Dziennikarzy i Nagrodą Publiczności.

W czwartkowej rozmowie z PAP 31-letni reżyser wyjawił, że jest na etapie prac nad scenariuszem serialu i prowadzi już rozmowy z jedną ze stacji telewizyjnych.

Kadr z filmu Rezerwat 2007Kadr z filmu Rezerwat 2007

Serial będzie poszerzeniem historii opowiedzianej w filmie kinowym; główni bohaterowie pozostaną ci sami – wyjaśnił Palkowski. – Zdjęcia rozpoczną się najprawdopodobniej w lipcu lub sierpniu – powiedział PAP reżyser.

Rezerwat to opowieść o młodym fotografie Marcinie (w jego roli wystąpił Marcin Kwaśny), który wprowadza się do kamienicy na warszawskiej Pradze. Obserwując zaniedbane, ubogie praskie okolice oraz miejscowych mieszkańców, Marcin odkrywa całkiem nowy świat i ludzi, jakich wcześniej nie znał.

Świat ten zaczyna go fascynować i wpływa na jego sposób myślenia. Wśród osób, które fotograf poznaje na Pradze jest seksowna fryzjerka Hanka – dziewczyna o dużym temperamencie i ostrym języku, zarazem niezwykle wrażliwa, delikatna i krucha.

Fryzjerkę Hankę zagrała 32-letnia Sonia Bohosiewicz. Zebrała za tę rolę znakomite oceny.

We wrześniu na festiwalu w Gdyni Bohosiewicz zdobyła za kreację Hanki nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej. W grudniu za tę samą rolę otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, którą honorowani są młodzi polscy aktorzy wyróżniający się wybitną indywidualnością.

W czwartkowej rozmowie z PAP Palkowski wyjawił również, że chciałby zekranizować książkę Marcina Wolskiego pt. Agent dołu. Jeśli plany reżysera się powiodą, zdjęcia mogłyby rozpocząć się za dwa lata. Palkowski chciałby obsadzić w tym filmie m.in. Mariusza Drężka i Marcina Kwaśnego.

Akcja Agenta dołu rozgrywa się w wielu państwach, w związku z tym film byłby wspólną produkcją kilku krajów, najprawdopodobniej Polski, Węgier, Francji, Niemiec i Rumunii.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

seriali polskich za bardzo nie lubie :) ale film zapowiada sie ciekawie ;P

MacT

Kolejny nudny serial, który pojawi się i zniknie bez większego zamieszania

Proszę czekać…