Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Fox jednak w rękach Comcastu? Oferta Disneya przebita 1

Wydawało się, że wszystkie kwestie związane z przejęciem 21st Century Fox przez Walta Disneya zostały już załatwione. No właśnie, wydawało się. Do walki ponownie włączył się koncern Comcast.

Z medialnych doniesień wynika, że Comcast złożył oficjalną ofertą, która jest wyższa niż propozycja Walta Disneya. Koncert za przejęcie aktywów Foxa jest gotów zapłacić 65 mld dolarów. Wszystko zmieniło się wraz z decyzją sądu odnośnie sprawy przejęcia Time Warner przez AT&T. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości chciał zablokować transakcję opiewającą na 85 mld dolarów, jednak sąd uznał, że wszystko jest zgodne z prawem.

Szef Comcastu, Brian Robert uznał, więc że warto spróbować zawalczyć o Foxa, tym bardziej, że jest zdaniem wytwórnia będzie pasowała do firmy. W ubiegłym roku Walt Disney zaproponował za wykupienie 21st Century Fox 52,4 mld dolarów. Teraz włodarze Domu Myszki Miki mają pięć dni na zaproponowanie wyższych pieniędzy, aniżeli Comcast. Podobno oferta jest już przygotowywana.

Teraz należy czekać na rozwiązanie tej sytuacji. Z pewnością spore rozczarowanie muszą czuć fani Marvela, który liczyli na to, że w przyszłości pojawi się szansa na występ w Kinowym Uniwersum Marvela chociażby X-Menów.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…