http://vimeo.com/mironkundzicz

Coppola kończy zdjęcia 0

Francis Ford Coppola skończył właśnie w Rumunii zdjęcia do swojego nowego filmu. Jak sam mówi ten film ma go odmłodzić.

Film nosi tytuł Youth Without Youth i jest ekranizacją opowiadania rumuńskiego intelektualisty i pisarza, Mircei Eliadego. Coppola zajął się w tym filmie reżyserią, napisał do niego scenariusz i został producentem. Cały projekt jest realizowany w studiu American Zoetrope, które nalezy do Coppoli.

Francis Ford CoppolaFrancis Ford Coppola

Główne role zagrają Tim Roth, Alexandra Maria Lara, Bruno Ganz i Marcel Iures. Operatorem będzie żona Coppoli, Eleanor Coppola, a montażem zajmie się Walter Murch.

Historia toczy się w latach 30. ubiegłego wieku w Bukareszcie. Bohaterem jest stary profesor Stancislescu, którego gra Ganza. Gdy pewnego dnia uderza w niego piorun, staje się on ponownie młody. Zostaje przy tym obdarzony lepszą pamięcią i możliwością rozumienia, co prowadzi do tego, że nawiązuje myślowy kontakt z nadnaturalną siłą. Niestety splotem okoliczności staje się sciganym.

Francis Ford Coppola uwarza, że tym filmiem uda mu się powrócić do dawnej formy. Mówi też, że zawsze chciał kręcić takie filmy i teraz ma wreszcie szansę. Tym filmem chce odnaleźć siebie, jako artystę.

Francis Ford Coppola nakręcił wcześniej: trylogię Ojciec Chrzestny, Czas Apokalipsy, Rumble Fish czy Zaklinacz deszczu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…