Nicolas Cage przynosi skarby 0

Film Skarb narodów: Księga tajemnic został nowym liderem amerykańskiego box office.

W kolejnej części kinowego przeboju poszukiwacz skarbów Benjamin Franklin Gates postanawia rozwikłać tajemnicę 18 kartek pamiętnika, które zaginęły z biblioteki Johna Wilkesa Bootha – zabójcy Abrahama Lincolna. W obrazie reżyserowanym przez Jona Turteltauba główną rolę ponownie zagrał Nicolas Cage. Partnerują mu Justin Bartha, Diane Kruger, Jon Voight, Helen Mirren, Ed Harris oraz Harvey Keitel. Debiutujący w zestawieniu film zarobił przez pierwszy weekend ponad 45 milionów dolarów.

Kolejną nowością notowania jest dramat Wojna Charliego Wilsona w reżyserii Mike'a Nicholsa. Bohaterami filmu są tytułowy Charlie Wilson, liberalny kongresman z Teksasu, oraz agent CIA Gust Avrakatos, którzy organizowali broń i pomagali afgańskim rebeliantom w walce z Sowietami w latach 80. W rolach głównych wystąpili m.in. Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman, Emily Blunt oraz Amy Adams. Obraz uplasował się na czwartej pozycji z zyskiem ponad 9 milionów dolarów.

Musical Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street Tima Burtona to kolejny z debiutantów zestawienia. Bohaterem filmu jest żyjący w wiktoriańskiej Anglii Sweeney Todd, niewinny fryzjer, który zostaje przez pomyłkę zamknięty w więzieniu. Pokrzywdzony, planując zemstę, wyrusza na poszukiwania sędziego, który go skazał. W rolach głównych wystąpili Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen i Alan Rickman. Musical zarobił przez pierwszy weekend ponad 9 milionów dolarów, zajmując piąte miejsce notowania.

Na szóstej pozycji uplasował się film PS, Kocham cię Richarda LaGravenese. Obraz opowiada o młodej wdowie, która pewnego dnia odkrywa, że jej zmarły mąż pozostawił jej kilkanaście tajemniczych wiadomości. Listy zawierają wskazówki mające pomóc kobiecie powrócić do normalnego życia po stracie ukochanej osoby. W filmie wystąpili m.in. Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow i Gina Gershon. Pierwszy weekend przyniósł debiutującej w zestawieniu produkcji zysk w wysokości 6 milionów dolarów.

Ostatnią nowością box office jest komedia Walk Hard: The Dewey Cox Story Judda Apatowa. Film stanowi parodię takich obrazów biograficznych jak Ray czy Spacer po linie. Jej bohaterem jest tytułowy Dewey Cox, fikcyjny muzyk, który stanowi połączenie Johnny'ego Casha, Roya Orbisona i Wylona Jenningsa. W rolach głównych zagrali John C. Reilly i Jenna Fischer. Komedia zajęła ósme miejsce notowania z sumą czterech milionów dolarów na koncie.

Nicolas Cage w filmie Skarb narodów 2 2007Nicolas Cage w filmie Skarb narodów 2 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…