Ostatnie premiery roku 2007! 0

W ten ostatni weekend roku 2007 dystrybutorzy przygotowali dla nas tylko dwa nowe filmy.

Pierwszym z nich jest Obcy kontra Predator 2 . W filmie dochodzi do starcia dwu przedstawicieli najbardziej przerażających cykli w dziejach światowego kina. Połączenie thrillera science fiction z filmem akcji przenosi na ekran magię komiksów, powieści i gier komputerowych opartych na idei pojedynku Obcego z Predatorem, będąc jednocześnie hołdem dla dzieł i twórców, którzy je poprzedzili: Ridleya Scotta, który wskrzesił Obcego ? ?smego pasażera Nostromo, Jamesa Camerona, który w Obcych wzmocnił dramat SF elementami kina akcji, oraz Johna McTiernana, który rzucił kosmicznego wojownika do dżungli w Predatorze.

Kadr z filmu Klub miłośników Jane Austen 2007Kadr z filmu Klub miłośników Jane Austen 2007

Jednocześnie kolejne starcie Obcego i Predatora wnosi nowy interesujący element do cyklu: do pojedynku potworów dochodzi w małym amerykańskim miasteczku. Ludźmi, którzy zdecydowali się połączyć wszystko w jedną całość są Colin i Greg Strause – bracia, których studio efektów specjalnych pracowało przy takich filmach jak 300, X-Men: Ostatni bastion i Fantastyczna czwórka.

Ostatnią premierą w tym roku jest komedia Rozważni i romantyczni: Klub miłośników Jane Austen – coś na co czekałam już od dłuższego czasu. Współczesna Kalifornia być może leży tysiące kilometrów od Anglii, być może jest też oddalona w czasie od epoki opisywanej w książkach Jane Austen, ale niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają. Ludzie stale są pochłonięci kwestiami związanymi z małżeństwem, przyjaźnią, romantycznymi perypetiami, normami i pozycją społeczną, podobnie jak miało to miejsce na przełomie opisywanego przez brytyjską pisarkę XVIII i XIX wieku.

Kadr z filmu Obcy kontra Predator 2 2007Kadr z filmu Obcy kontra Predator 2 2007

Film opowiada o życiu grupy przyjaciół, przez właśnie pryzmat literackiej bohaterki. Sześcioro członków klubu czytelniczego, sześć książek Jane Austen, sześć splecionych ze sobą wątków rozgrywających się w ciągu sześciu miesięcy, a to wszystko w scenerii żyjącego w szalonym tempie miasta Sacramento. I o ile rozgrywające się współcześnie historie nigdy nie są dokładnym odzwierciedleniem wątków Austen, to jednak nasi bohaterowie mogą odnaleźć echa swoich problemów i perypetii właśnie w powieściach tej autorki, powieściach pełnych uniwersalnych celnych obserwacji i prawd o ludzkim życiu. Bardzo dobra obsada jest tutaj dużym atutem. Nie brakuje poczucia humoru. Atmosfera jest ciepła i przyjazna. Nie musisz lubić książek Jane Austen, abyś po seansie wyszedł zrelaksowany i w dobrym nastroju.

Co za tydzień!

W imieniu redakcji oraz własnym życzę udanej sylwestrowej zabawy i aby rok 2008 był udany, pełen szczęścia, zdrowia, pomyślności, pełen dobrych filmów i aby fdb rosło w jeszcze większą siłę! Wszystkiego dobrego!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…