na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Sylwester i Nowy Rok w telewizji 0

Informacja dla tych, którzy Sylwester będą spędzać w domowym zaciszu.

Kadr z filmu Moulin RougeKadr z filmu Moulin Rouge

Ostatni wieczór tego roku, jak zwykle TVP 2, TVN i Polsat wypełniają swymi sylwestrowymi wieczorkami. W telewizyjnej jedynce również stała część sylwestrowej ramówki, czyli Toast z Jedynką. Nie jednak na tym stacje skończyły i oferują widzom również kilka pozycji filmowych. Co prawda nie są to jakieś specjalne hity i dlatego osobiście polecam wszystkim, którzy zostają w domu wybranie się do wypożyczalni.

TVP 1 rano będzie nadawać Planetę Skarbów, więc jak zwykle o tej godzinie coś dla dzieci. O 13.10 Szansa na sukces, czyli to, co Amerykanie lubią najbardziej – schemat. Później polskie seriale, a wieczór filmowy zacznie się od Pretty Woman, a skończy na Pretty Man. Choć trudno tu mówić, że coś się zaczznie tak, a skończy tak, skoro Jedynka proponuje nam jedynie dwa filmy i to raczej dla kobiet. Uwaga! Nie mówię tutaj WYŁĄCZNIE dla kobiet.

Telewizyjna Dwójka o 11.25 nadawać będzie polską komedię muzyczną Małżeństwo z rozsądku z 1965 roku (z Danielem Olbrychskim i Elżbietą Czyżewską). O 16.15 Pocahontas, której oglądanie to zwykła strata czasu. I tutaj propozycje TVP 2 się kończą.

Kadr z filmu Pieniądze to nie wszystkoKadr z filmu Pieniądze to nie wszystko

Polsat ma nieco więcej do zaoferowania swym widzom. Rano trzygodzinne pasmo dla dzieci. O 10.00 komedia Męskie sprawy, 0 12.00 kostiumowo-przygodowy D'Artagan, a o 13.45Express Srebrna Strzała, czyli klasyczna komedia sensacyjna z lat 70'. Filmy w Polsacie zakończą się La Bambą z 1987 roku.

TVN od rana nadaje swe stałe programy, jak w dni powszednie. Jeśli chodzi o filmy, to w tym roku postawił na film polski i uraczy nas komediami Pieniądze to nie wszystko oraz Karierą Nikosia Dyzmy.

Warto tu wspomnieć o stacjach TVN Siedem i TV4. Ta pierwsza zaserwuje nam dwa filmy z Brucem Lee oraz Wojnę umysłów, a TV4 stawia na muzykę i nada Dirty Dancing oraz Moulin Rouge.

Pierwszy dzień roku 2008 roku filmowo przedstawia się już nieco lepiej. TVP 1, Polsat i TVN rano postawiły na animacje. Stałe i dobre posunięcie, bo kto z dorosłych po balowaniu będzie miał ochotę oglądać wcześnie rano telewizje. Jedynka na Nowy Rok bardzo się stara i nada: Wykolejonego z 2005 roku, Underworld i Max Havoc: Klątwę Smoka. Wcześniej jednak w programie Kapitan Ron.

TVP 2 o 10.10 w cyklu Gwiazdy w południe zaprezentuje Pół żartem, pół serio. Dalej Nicolas Cage w komedii Dwa miliony dolarów napiwku oraz koprodukcja Niemiec, USA, Francji i Uk – Był sobie chłopiec. Nocą zaś Projekt Manhattan oraz Armia Wilków

Polsat proponuje premierę telewizyjną bollywoodzkiego hitu Czasem słońce, czasem deszcz. Dalej w programie, nie ma tutaj lepszego słowa niż oklepane, Kevin sam w domu oraz Książę w Nowym Jorku. Późnym wieczorem gratka dla wielbicieli Briana De Palmy, bowiem Polsat nada Świadka mimo woli, a tuż po północy komedia kryminalna Potencjalna dostawa.

Kadr z filmu Czasem słońce, czasem deszczKadr z filmu Czasem słońce, czasem deszcz

TVN na 10.00 rano zaplanował Milion lat przed naszą erą z 1966 roku. Później dzieło Agnieszki Holland – Tajemniczy ogród, który z pewnością warto obejrzeć. W popołudniowej ramówce pojawi się też Przygoda na Alasce oraz Made in America z Whoopi Goldberg i Willem Smithem. Wieczór zaś widzowie TVN-u mają spędzić przy Strefie zrzutu oraz Władzy absolutnej

To tyle jeśli chodzi o sylwestrowo-noworoczny program telewizyjny. Pozostaje mi tylko życzyć Wam wszystkim lepszego przyszłego roku niż ten, który ustępuje. Do zobaczenia za rok!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Tomassh

ech no to nic ciekawego w tej telewizji, jak zwykle zresztą :/ dotrwam jakoś przed komputerem do 12, wypije całego szampana i pójde spac ;)

Szczęśliwego!

Redman

Szansa na sukces !? Uuuu….. Kocham ten film ! ogladalem okolo 20 razy jak nie wiecej :D heheh… i sobie zaraz obejrze jescze raz :D nareszcie w TV :D nie moge sie doczekac :) Polecam Wszystkim ! oraz Pretty W. i M. :):):)
i Moulin Rouge :D brzmi troche nie po mesku ;p hehe… no nic wrazliwy jestem :D

nathalie

Kaażdy inny wieczór, bo sylwestra nigdy nie spędzam przed telewizorem ;] A czasem aż trochę żal, bo fajne filmy lecą… Ale jednak wolę się wybawić ;]

Trophy

To temat dla mnie, bo niestety nigdzie się nie wybieram. ;)

Proszę czekać…