Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Gwiazdy w obsadzie Central Park Five Avy DuVernay 0

"Central Park Five" to serial limitowany stworzony przez nominowaną do Oscara Avę DuVernay. DuVernay będzie także odpowiadać za scenariusz i reżyserię serialu, który ma liczyć 4 odcinki. Oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła USA, serial "Central Park Five" opowie o sprawie pięciu kolorowych nastolatków skazanych za gwałt, którego nie popełnili.

W serialu zobaczymy historię pięciu młodych ludzi z Harlemu – Antronego McCraaya, Kevina Richardsona, Yusefa Salaama, Raymonda Santanę oraz Koreya Wise’a. Akcja toczyć się będzie od wiosny 1989 roku, gdy rozpoczęły się pierwsze przesłuchania chłopców, aż do 2014 roku, gdy skazani zostali oczyszczeni z zarzutów, a miasto Nowy Jork wypłaciło im odszkodowania.

Do obsady dołączyli:

  • Michael K. Williams, nominowany do nagrody Emmy, zagra Bobby’ego McCraya, oddanego ojca jednego z oskarżonych – Antronego.
  • Nominowana do Oscara Vera Farmiga wcieli się w postać Elizabeth Lederer, asystent prokuratora okręgowego na Manhattanie i głównej oskarżyciel w sprawie.
  • Laureat nagrody Emmy John Leguizamo zagra Raymonda Santanę Seniora, ojca jednego z oskarżonych nastolatków – Raymonda Santany Juniora.

Producentami wykonawczymi serialu będą Jeff Skoll i Jonathan King z Participant Media, Oprah Winfrey/Harpo Films, Jane Rosenthal i Berry Welsh zTribeca Productions oraz Ava DuVernay. Premiera serialu limitowanego "Central Park Five" zaplanowana jest na 2019 rok – tylko na Netflix.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…