Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Twórca znakomitego 'Domu z papieru' zawarł umowę na wyłączność z Netfliksem 0

Netflix ogłosił podpisanie umowy na wyłączność ze światowej sławy producentem i scenarzystą Alexem Piną, autorem najpopularniejszego serialu nieanglojęzycznego na Netflix – Dom z papieru.

kadr z serialu "Dom z papieru" / fot. materiały prasowe

Zgodnie z warunkami umowy, Pina, założyciel firmy producenckiej Vancouver Media oraz twórca tak wybitnych seriali jak Vis a Vis, Statek oraz Paco i jego ludzie, wyprodukuje nowe seriale i projekty na wyłączność 125 milionów użytkowników Netflix na całym świecie.

Eric Barmack, wiceprezydent ds. produkcji oryginalnych Netflix, powiedział:

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani mogąc ogłosić podpisanie umowy z Alexem Piną i współpracą z tak uzdolnionym twórcą i zespołem produkcyjnym. Jesteśmy pewni, że Alex, dzięki swoim wyjątkowym pomysłom i talentowi do opowiadania historii, będzie dalej przekraczał granice i docierał do odbiorców na całym świecie.

Álex Pina dodał:

Praca z Netflix to spełnienie marzeń. Żyjemy w czasach, kiedy seriale stają się jednym z najważniejszych ruchów kulturowych w historii. Możliwość dotarcia do każdego zakątka na Ziemi i tworzenie rzeczywistości, w której treści w każdym języku mogą z łatwością się rozprzestrzeniać, to jak bycie częścią marzenia tysięcy twórców na całym świecie. Produkcje, które powstają w malutkich miejscach może dziś zobaczyć każdy. Musieliśmy, razem z Netflix, stać się częścią tego rewolucyjnego przedsięwzięcia.

Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych części Domu z papieru, umowa podpisana z Piną przewiduje produkcję trzeciego sezonu serialu, którego premiera planowana jest na 2019 rok. Pina będzie także autorem i producentem innych projektów – m.in. "Sky Rojo" – kobiecego dramatu akcji, którego produkcja rozpocznie się w przyszłym roku.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…