Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Joaquin Phoenix twierdzi, że film o Jokerze będzie unikalny 0

Jednym z najbardziej tajemniczym, a zarazem intrygującym hollywoodzkich projektów jest film o Jokerze, w którego wcieli się Joaquin Phoenix. Produkcja, która powstanie dla Warner Bros. Pictures oraz DC Films będzie samodzielnym filmem, który opowie nam o genezie powstania kultowego przeciwnika Batmana.

Odtwórca głównej roli, czyli wspomniany powyżej Joaquin Phoenix udzielił wywiadu, w którym wyjawił co skusiło go do przyjęcia tej roli.

Zawsze potrzebuję sporo czasu i namysłu do podjęcia decyzji z kim będą pracować. Jest to proces, w którym czytam scenariusz, spotykam się z reżyserem, a następnie dyskutuje z nim – w tym przypadku z Toddem Phillipsem. Uważam, że robi on wrażenie i posiada spore zrozumienie dla świata, który chce pokazać. Perspektywa współpracy z nim przy tym projekcie jest kusząca. Czuję, ze to coś unikalnego, to osobny świat, który mnie cholernie przeraża. Możliwe, że jest to coś co przeraża najbardziej.

powiedział znakomity aktor

Kilka lat temu Phoenix był bliski pracy przy innej ekranizacji komiksu. Był jednym z aktorów, któremu przyglądano się w kontekście roli Doktora Strange’a. Wówczas nie był jednak zainteresowany podpisywaniem kontraktu na granie tej samej roli w kilku filmach. Co ciekawe aktor stwierdził, że lata temu sam wpadł na pomysł, na niskobudżetowy film komiksowy.

Trzy albo cztery lata temu zadzwoniłem do agenta i powiedziałem: "Dlaczego nikt nie chce zrobić filmu z mniejszym budżetem o takim bohaterze, nie przestudiuje jego charakteru, dlaczego nie wezmą jednego ze złoczyńców?". Pomyślałem, że nie mogę zrobić Jokera, ponieważ nie można brać się za coś co zostało już zrobione. Spróbowałem, więc zastanowić się nad innymi postaciami, a on powiedział, że umówi mnie z kimś z Warner Bros. Powiedziałem, że nie pójdę, ponieważ nie mogę iść na walne zebranie. Później totalnie o tym zapomniałem, a gdy usłyszałem o tym pomyśle, to stwierdziłem: "To takie ekscytujące, coś czego chciałbym doświadczyć z komiksowym bohaterem". Czułem, że mogę to dostać na ekranie.

argumentuje swoją decyzję Phoenix

Czego możemy spodziewać się po filmie o Jokerze?

Nie klasyfikowałbym go do żadnego gatunku. Nie powiedziałbym, że jest to film superbohaterski albo kino studyjne. To coś unikalnego, to coś więcej. Myślę, że najważniejszą rzeczą jest to, że Todd jest pasjonatem, dzięki czemu jest to ekscytujące. Pod ekscytacją tych filmów i ich wielkości, kryją się niesamowite postacie z realnymi problemami. Czasami zostaje to odkryte i wyeksponowane, a czasami nie. Zawsze uważałem, że w komiksach są postacie, które zasługują na ich przestudiowanie. Chyba to przyciągnęło Todda do tego pomysłu.

powiedział na końcu gwiazdor

Na razie film o Jokerze pozostaje tajemniczym projektem Warner Bros. Pictures. Wiadomo jednak, że budżet ma oscylować w granicach 55 mln dolarów, co jak na komiksową produkcję jest bardzo małą kwotą. Możliwe, że więcej o filmie dowiemy się w trakcie Comic-Conu w San Diego.

Źrodło: The Playlist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

tjindy 2018-07-16

W sumie… o czym tu mowa – Joker nie był nigdy tuzem szwarccharakteru – w Batmanie Burtona po prostu został "stworzony" przez przypadek/wypadek.

Proszę czekać…