Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Małe miasteczko. Las. Polskie bagno. Premiera serialu 'Rojst' 0

Teaser, który już od dziś można obejrzeć na YouTube, przenosi nas do mrocznego i tajemniczego klimatu lat 80., w których rozgrywa się akcja serialu Rojst. Kim jest kobieta, o której mówi Andrzej Seweryn, serialowy Witold Wanycz? Co odkryje młody redaktor Piotr Zarzycki, w którego rolę wciela się Dawid Ogrodnik? Przekonasz się już wkrótce! Premiera serialu Rojst w reżyserii Jana Holoubka już 19 sierpnia, tylko na Showmax.

fot. materiały prasowe - ShowMax

W serialu Rojst, obok duetu – Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Jacek Beler, Wojciech Machnicki oraz Piotr Fronczewski. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek.

O serialu

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr. Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Źrodło: ShowMax

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…