Guillermo planuje nowego Frankensteina 1

Reżyser Guillermo del Toro ujawnił, iż planuje ostatecznie stanąć za kamerą filmu na podstawie historii Mary Shelley Frankenstein.

Del Toro mówi, że jego wizja, która jest na razie we wczesnym etapie pre-produkcji, nie będzie dosłowną adaptacją. – Jedynym wyjściem zrobienia powieści Shelley jest zrobienie czterogodzinnej mini serii. Uważam jednak, iż jej kombinacja, pomoże nam opowiedzieć ten mit w inny sposób. – twierdzi.

Guillermo del ToroGuillermo del Toro

Niezliczone adaptacje tego klasyku pojawiały się przez lata. Najbardziej znaną stał się obraz wyreżyserowany przez Jamesa Whale'a w 1931 roku z Borisem Karloffem w roli tytułowej. Powstał także w 1994 roku film Kennetha Branagha, w którym postać potwora odegrał Robert DeNiro.

Ciekawe jak ten obraz zmieści się w grafik Del Toro, który wciąż kończy sequel Hellboya. Poza tym jest zaangażowany w adaptację książki H.P. Lovecrafta At the Mountains of Madness, Edgara Rice Burrough'a Tarzan, Roalda Dahla The Witches oraz w filmową wersję The Coffin i brytyjską mini serię The Champions. Guillermo del Toro znany jest jako reżyser Labiryntu Fauna.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…