Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nowa kategoria na Oscarach - Film Popularny 0

Oscary cieszyły się coraz mniejszą popularnością. Widzów ubywało, a oglądalność tegorocznej gali sprawiła, że Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej musiała podjąć ważne decyzje.

Niektóre z podjętych decyzji można nazwać naprawdę ważnymi, żeby nie napisać rewolucyjnymi. Przede wszystkim Akademia chce, aby widowisko telewizyjne było krótsze. Cała ceremonia ma zostać skrócona do trzech godzin. W jaki sposób? Zwycięzcy w mniej ważnych kategoriach otrzymają statuetki… w trakcie przerw reklamowych. Widzowie będą mogli zobaczyć w jaki sposób laureaci odbierali nagrody – w pewnym momencie gali ma się pojawić skrót z wręczania tym osobom Oscarów.

Drugą niezwykle ważną nowością, która na pewno zelektryzuje fanów Oscarów jest dodanie jeszcze jednej kategorii. Nosi ona nazwę "Film Popularny" i będzie dotyczyła kina typowo rozrywkowego, które cieszy się największą popularnością. Twórcy tego pomysłu liczą, że telewidzowie chętniej będą zasiadali przed ekranami swoim telewizorów. Tym samym tytuły takie jak Czarna Pantera czy Avengers: Wojna bez granic mogą być obecne w najważniejszych kategoriach w przyszłym roku.

Dodatkowo Akademia chce, aby ceremonia przyznawania nagród była nieco szybciej. Gala w 2020 roku odbędzie się już 9 lutego.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Urbino 2018-08-09

To na pewno doda prestiżu, kiedy aktor dostanie nagrodę w trakcie wyświetlania reklamy na hemoroidy. I jeszcze będzie to czarny aktor. Upchnięty w przerwie reklamowej. Może lepiej od razu zrobić trailer do rozdania zamiast relacji na żywo, wiadomo, że zwiastuny są zawsze najciekawsze. Mnie się zawsze Oscary wydawały wydarzeniem bardziej dla bywalców niż widzów, może dlatego nie widzę możliwości tego w obecnej formie. Nie tak to było zaplanowane przez twórców.

als 2018-08-09

"Akademia chce, aby widowisko telewizyjne było krótsze" i "dodanie jeszcze jednej kategorii" to taki oksymoron trochę…

Bercik022 2018-08-09

To krótsze to trochę słabo, fajne były niektóre gale, dobrze poprowadzone nie nudzily się a chciało się więcej

Zenon Szypuła 2018-08-09

"Oscary cieszyły się coraz mniejszą popularnością. Widzów ubywało, a oglądalność tegorocznej gali sprawiła, że Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej musiała podjąć ważne decyzje."
HAHAHA!
W końcu się wydało, że tzw. statuetki nie są przyznawane za osiągnięcia w kinematografii, tylko pod publikę, która dodatkowo ma być liczna i zadowolona z… widowiska!

Proszę czekać…