Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jack Nicholson nie zagra w remake'u filmu Toni Erdmann 0

Paramount Pictures przygotowuje remake znakomitego europejskiego filmu – Toni Erdmann. Mamy dla Was kilka nowych informacji związanych z tą produkcją.

Przede wszystkim mamy złe informacje dla osób, które z wielką niecierpliwością wyczekiwały powrotu na duży ekran Jacka Nicholsona. Wybitny aktor zrezygnował z zagrania w remake’u filmu, który w ubiegłym roku został nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Niestety nie podano powodów decyzji Nicholsona. W główną rolę kobiecą wcieli się natomiast Kristen Wiig. Aktorka będzie pełniła również funkcję jednej z producentek.

Za kamerą amerykańskiej wersji filmu Toni Erdmann stanie Lisa Cholodenko. Kobieta jest również autorką scenariusza. W jej filmografii możemy znaleźć między innymi doskonały miniserial Olive Kitteridge oraz nominowany do czterech Oscarów komediodramat Wszystko w porządku (w tym nominacja dla najlepszego filmu).

Głównym bohaterem oryginału jest Winfred. Mężczyzna jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

Źrodło: The Wrap

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2018-08-21

A szkoda, wielka!
Jack to świetny aktor i film mógłby tylko zyskać, a i on sam miałby kolejną perłę na koncie, tak nic.
Może zrezygnował, by zaangażować się w coś lepszego…?!

Proszę czekać…