Pierwsze zdjęcia z planu najbardziej wyczekiwanego horroru w tym roku! 0

Producenci niezapomnianych obrazów Czarny łabędź, Zodiak i Wyspa tajemnic prezentują remake kultowego arcydzieła Dario Argento, filmu uznawanego za kamień milowy współczesnego kina grozy.

Nakręcone w 1977 roku Odgłosy zostały uznane za trzeci najlepszy horror w historii według brytyjskiego pisma Total Film oraz jeden z najlepszych filmów wszech czasów zdaniem magazynu Empire. Współczesną wersję produkcji wyreżyserował nominowany do Oscara i nagrody BAFTA – Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce) na podstawie scenariusza Dave’a Kajganicha.

Amerykańska tancerka Susie Bannon (Dakota Johnson), udaje do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloe Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc (Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

W obsadzie horroru, obok laureatki Oscara – Tildy Swinton, zobaczymy gwiazdy młodego pokolenia: Dakotę Johnson, Chloe Grace Moretz, Mię Goth, a także Małgorzata Bela.

Światowa premiera Suspirii obyła się wczoraj, 1 września, w ramach 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film został zaprezentowany w Konkursie Głównym i powalczy o Złotego Lwa, czyli najważniejszą nagrodę imprezy. W wydarzeniu nie zabraknie polskich akcentów. W jedną z ról w Suspirii wciela się polska aktorka i modelka, Małgorzata Bela. Natomiast w jury Festiwalu, na czele którego stanął ubiegłoroczny zwycięzca Guillermo del Toro, zasiądzie polska reżyserka – Małgorzata Szumowska. Powstały w 1932 roku Festiwal w Wenecji to najstarszy festiwal filmowy na świecie. Obok festiwalów w Cannes i Berlinie należy do najważniejszych międzynarodowych imprez tego typu.

Źrodło: MP

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Wafel88

Oby tylko nie "przedobrzyli" :)

Proszę czekać…