Konkurs zakończony: Człowiek legenda 0

Zakończyliśmy nasz konkurs i prezentujemy listę szczęśliwców …

Kadr z filmu Jestem legendą 2007Kadr z filmu Jestem legendą 2007

Nagrody – koszulka plus książka otrzymują:

Camilos, Czort, Mardud, Swider8814, Trophy.

Prawidłowa odpowiedź, to: Pies Roberta Neville'a, który towarzyszy mu w samotnych wędrówkach po Nowym Jorku wabiła się Sam/Samantha . Obie odpowiedzi były prawidłowe.

- tak wyglądał konkurs -

W kinach długo oczekiwana premiera najnowszego hitu Willa Smitha Jestem legendą. U nas konkurs.

Nazywam się Robert Neville…

Will Smith, gwiazda filmów Ja, robot, Dzień niepodległości oraz Faceci w czerni, dobrze się czuje w produkcjach science-fiction i od dawna fascynował go świat ponadczasowej powieści Richarda Mathesona Jestem legendą. To powieść łącząca różne gatunki: horror, science-fiction i powieść psychologiczną – mówi aktor. – Psychologiczny aspekt bycia ostatnim człowiekiem na ziemi zawsze mnie intrygował. Fizyczne, emocjonalne i duchowe wyzwania, którym musi stawić czoła Robert Neville, aby przetrwać, dają doskonałą możliwość opowiedzenia uniwersalnej historii o istocie człowieczeństwa.

Powieść Mathesona jest złożona i prowokacyjna. Powstała w 1954 r. i dziś uznawana jest przez znawców za prekursora współczesnego gatunku horror-science, łączącego elementy horroru i science-fiction. Powieść Jestem legendą wywarła wpływ na pokolenia późniejszych pisarzy i doczekała się niezliczonych imitacji, a także dwóch adaptacji filmowych. Powieść „Jestem legendą” stała się kanwą nakręconego w 1964 r. filmu Ostatni człowiek na ziemi z Vincentem Price’em oraz nakręconego w 1971 r. filmu Człowiek Omega z Charltonem Hestonem.

Jestem legendą opowiada historię, której praktycznie jedynym bohaterem jest człowiek żyjący w całkowitej samotności. Neville’owi zagrażają Zarażeni – zmutowane ofiary wirusa, które zamieniły się w krwiożercze potwory zabijające bez żadnego powodu. Jego położenie jest jeszcze cięższe, bo Neville uświadamia sobie, że ludzkość sama sprowadziła na siebie zagładę. Przyczyną pandemii, która położyła kres cywilizacji, było odkrycie, które z początku wydawało się przełomem w medycynie. Naukowcom udało się stworzyć retrowirusa, który zwalcza jedną z najgroźniejszych chorób w historii ludzkości, raka. Jednak początkowe sukcesy w stosowaniu retrowirusa szybko pociągają za sobą katastrofalne skutki.

Kadr z filmu Jestem legendą 2007Kadr z filmu Jestem legendą 2007

Twórcy filmu zdawali sobie sprawę, że sukces będzie zależał od znalezienia utalentowanego aktora, który zdoła udźwignąć tę rolę. Być może największym komplementem dla Smitha jest opinia człowieka, który stworzył postać Roberta Neville’a. Myślę, że Will Smith jest doskonałym kandydatem do roli Roberta Neville’a – mówi Richard Matheson. – Widziałem prawie wszystkie jego filmy i uważam, że zawsze jest całkowicie przekonujący, jakąkolwiek gra rolę. W tej historii jego bohater odgrywa kluczową rolę, tak więc to Will ma kluczową rolę.

Los Zarażonych, którzy nie zostają zabici przez wirusa, jest być może jeszcze gorszy: wirus doprowadza do zmian w ich metabolizmie, przemieniając ich w potwory, które zamieszkują mroczne, ciągnące się kilometrami podziemne tunele i wychodzą na powierzchnię tylko po to, żeby nasycić swój głód. Po tragedii działaniami Neville’a kieruje nie tylko instynkt przetrwania, ale też pragnienie znalezienia antidotum na śmiercionośny retrowirus.

Zapraszamy do kin w całej Polsce! Po obejrzeniu filmu znacznie łatwiej będzie odpowiedzieć na nasze pytanie w zabawie, którą przygotowaliśmy na okoliczność premiery.

Pytanie konkursowe:

Kadr z filmu Jestem legendą 2007Kadr z filmu Jestem legendą 2007

Jak nazywa się pies Roberta Neville'a, który towarzyszy mu w samotnych wędrówkach po Nowym Jorku?

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Jestem legendą,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 17.01.2008 do godz. 24.00.

5. Wyniki podamy 18.01.2008 po godzinie 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody zostanią rozlosowanych wśród prawidłowych odpowiedzi spełniających wszystkie punkty regulaminu.

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

Nagrody w konkursie

5 x koszulka5 x koszulka 5 x książka5 x książka

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 22

camilos

Hehe :D wygrałem, dziś nawet nagroda dotarła :] tylko czemu koszulka się różni od tej na zdjęciu? hm, mniejsza z tym, "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby". Czas zabrać się za lekturę.

bAArt

buu taka fajna koszulka ;(

Trophy

Jedno licho, Sam to skrót od Samantha ;P
To tak jakby pies nazywał się Katarzyna, a Kasia byłoby już niepoprawne :P

Trikster Trophy

to tak jakby pisać zamiast Małgorzata Foremniak – Gośka,

a do Grzesia: nieprawda, że CAŁY CZAS ją nazywa Sam ;)

Gratuluję zwycięzcom.

ProZak

no wlasnie pies wabil sie Samantha i mam nadzieje ze taka odp tez byla brana pod uwage :) gratuluje wszystkim :)

Sam i Samantha – obie odpowiedzi byly prawidlowe ;P no moze powinienem napisac wabiła :P wtedy byloby jasne – w filmie Will caly czas wola na nia Sam i jest wszystko jasne ;)

ozyrys

w zasadzie to pies wabił(a) się Samantha…

Trikster ozyrys

dokładnie tak! ;)

Proszę czekać…