Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

The Favourite - fantastyczny zwiastun i plakat filmu Lanthimosa! 0

Bez dwóch zdań The Favourite będzie jednym z najważniejszych obrazów tego roku. W sieci pojawił się własnie nowy plakat oraz zwiastun produkcji wyreżyserowanej przez Greka – Yorgosa Lanthimosa.

Akcja filmu rozgrywa się na początku XVIII wieku, gdy Anglicy i Francuzi toczyli ze sobą wojny. Na tronie królewskim zasiada Anna Stuart, która nie była najlepszą władczynią. Pozycja Korony zaczęła podupadać, a coraz więcej do powiedzenia mieli ministrowie oraz przyjaciele – w szczególności Lady Sarah. Gdy na dwór przybywa nowa służka – Abigail Masham, jej urok sprawia, że Lady Sarah bierze ją pod swoje skrzydła.

Na ekranie pojawią się Emma Stone, Rachel Weisz oraz Olivia Colman. Premiera 23 listopada.

Poniżej możecie rzucić okiem na nowy plakat. Prawda, że świetny?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Corn1408

Niepokoi mnie fakt, że tym razem scenariusz nie został napisany przez Efthymisa Filippou – twórca towarzyszył Lanthimosowi od czasów Kła (2009). Jego styl zaważył na fenomenie Greckiej Nowej Fali oraz pozwolił przebić się reżyserowi do mainstreamu. Scenarzysta zdołał zachować swój minimalistyczny styl nawet po przejściu na anglojęzyczny rynek (Lobster, Zabicie świętego jelenia). Trzymam kciuki, ale czekam tylko tak trochę, minimalnie…

Proszę czekać…