Strajkujący scenarzyści nominują 0

Strajkujące Stowarzyszenie Scenarzystów Ameryki (Writers Guild of America) nominowało do swej nagrody. Na laury w tym roku mają szansę m.in. autorzy komedii Juno oraz Wpadka.

WGA mimo strajku nie zrezygnowało w tym roku z przyznania laurów za najlepsze scenariusze oryginalne i adaptacje. W pierwszej kategorii nominowano m.in. autorów komedii o ciężarnych kobietach – Diablo Cody'ego za Juno i Judda Apatowa za Wpadkę. O wyróżnienie walczy również Tony Gilroy, twórca dramatu Michael Clayton, Tamara Jenkins za The Savages oraz Nancy Oliver za Lars and the Real Girl.

W kategorii najlepszy scenariusz adaptowany nominowano: Joela i Ethana Coenów za przeniesienie na duży ekran powieści Cormaka McCarthy'ego To nie jest kraj dla starych ludzi; Paula Thomasa Andersona za dramat Aż poleje się krew oparty na książce Uptona Sinclaira Oil!; Seana Penna za ekranizację Into the Wild Jona Krakauera; Ronalda Harwooda za wspomnienia Jeana-Dominique'a Bauby'ego Motyl i skafander oraz Jamesa Vanderbilta za Zodiak, którego pierwowzorem jest publikacja Roberta Graysmitha.

WGA nominowała również autorów scenariuszy filmów dokumentalnych. Wśród nich znalazły się produkcje: Sicko, Nanking, No End in Sight, Taxi to the Dark Side, The Rape of Europa i The Camden 28.

Nazwiska zwycięzców poznamy 9 lutego. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się jednocześnie w Los Angeles i Nowym Jorku.

Katherine Heigl i Seth Rogen w filmie Wpadka 2007Katherine Heigl i Seth Rogen w filmie Wpadka 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…