Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Krytycy wysoko oceniają powrót Michaela Myersa 2

Michael Myers powraca do kin. W sieci można znaleźć pierwsze opinie dotyczące horroru Halloween i trzeba przyznać, że są one bardzo pozytywne.

W trakcie festiwalu filmowego w Toronto, zgromadzeni dziennikarze mieli okazję obejrzeć produkcję grozy, która do kin zawita dopiero w październiku. Halloween nazywane jest godną kontynuacją kultowej serii. Na ten moment horror może pochwalić się 80% pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes, co jest satysfakcjonującym wynikiem zważywszy na to, że obraz borykał się ze sporymi problemami i sporo osób wieszczyło porażkę.

Wielu recenzentów jest zgodnych, że film wyreżyserowany przez Davida Gordona Greena robi fanom horrorów przysługę i przywraca slasherom należyte miejsce gatunku. Halloween nazywane jest nawet najlepszą częścią cyklu od czasów oryginalnego filmu wyreżyserowanego przez Johna Carpentera.

Film chwalony jest za świetne sceny gore, dużo brutalności w sekwencjach mordu, swoją mroczność, ale także potrafi rozluźnić atmosferę poprzez świetnie wplecione elementy komediowe. Dużo dobrego mówi się również o muzyce oryginalnej, która została skomponowana ponownie przez Johna Carpentera. To co jednak powinno zadowolić fanów to fakt, iż scenariusz pozbawiony jest nadmiernych głupotek, co dla tego rodzaju horroru było normą.

Halloween powinien zrobić również "dobrze" fanom gatunku, a przede wszystkim serii. W filmie można znaleźć mnóstwo odniesień do poprzednich odsłon. Nie są one jednak nachalne. Odbierane są raczej, jako hołd dla kultowego cyklu. Już teraz przewiduje się, że film Davida Gordona Greena będzie box office’owym sukcesem.

Poniżej krótkie reakcje na Twitterze:

Źrodło: Rotten Tomatoes / MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Asmodeusz 2018-09-10

To widzę, że wszystko wokół tego filmu zmienia się jak w kalejdoskopie ostatnio było dramatycznie teraz jest rewelacyjnie choć faktycznie trailer był całkiem dobry i to będzie jedyny udany powrót

Proszę czekać…