Akcja policji przeciw piratom telewizyjnym 0

Ogólnopolską akcję przeciw piratom, którzy za pośrednictwem internetowego serwisu Allegro nielegalnie handlowali sprzętem i kartami do odbioru telewizji cyfrowej, przeprowadzili policjanci z 16 województw.

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji Tadeusz Kaczmarek, w miniony poniedziałek od godz. 6 rano w niemal stu mieszkaniach w całym kraju policjanci przeprowadzili przeszukania.

Pilot Cyfra +Pilot Cyfra +

Do tej pory zabezpieczono około 35 komputerów, 100 dekoderów cyfrowych, ponad 80 sztuk kart dostępowych, płyty CD i DVD z nielegalnym oprogramowaniem – powiedział Kaczmarek. Dane te będą ulegać zmianie, ponieważ czynności procesowe jeszcze trwają. Wnioski o ściganie osób zatrzymanych w ramach akcji złożyło Stowarzyszenie Sygnał – dodał rzecznik.

Akcja, prowadzona we współpracy z Cyfrą+ oraz Działem Bezpieczeństwa Allegro.pl, wymierzona była w osoby zajmujące się handlem w serwisie Allegro kartami dekodującymi sygnał RTV, umożliwiającymi bezprawne korzystanie z usług platform cyfrowych. Radomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przygotowywali się do niej od trzech miesięcy. Za wyłudzanie sprzętu, w tym kart do odbioru sygnału platformy cyfrowej, oraz nielegalny nimi obrót, stanowiące formę kradzieży sygnału telewizyjnego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kaczmarek wyjaśnił, że kradzież sygnału telewizyjnego polega na nielegalnym odbiorze programów (bez autoryzacji lub opłacania abonamentu), fałszowaniu i wprowadzaniu do obrotu nielegalnych dekoderów i filtrów, wyłudzaniu oryginalnego sprzętu i nielegalnym nim obrocie, fałszowaniu kart do dekoderów.

Jak dodał rzecznik, operatorzy telewizji kablowej są też narażeni na włamania do skrzynek na klatkach schodowych, podłączenia przy użyciu nielegalnych złącz, instalacje nielegalnych filtrów do odbioru płatnych kanałów.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…