Polka na castingu do roli Ciri? Internet wrze! 0

Wiedźmin i wybory obsadowe producentów stały się tematem numer 1 wśród polskich internautów. Książki Andrzeja Sapkowskiego cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Nic dziwnego, że od momentu ogłoszenia przez Netflixa informacji, że powstanie serial opowiadający o losach Geralta, produkcja ta stała się jedną z najbardziej wyczekiwanych na całym świecie. Fani gier i książek mają swoje typy obsadowe.

Każdy wybór i plotka spotykają się z ogromnym zainteresowaniem, a nawet hejtem, którego doświadczyła ostatnio Lauren Smith Hissrich. W tym przypadku chodzi oczywiście o wybór Cavilla do roli Geralta oraz głośny ostatnio wybór aktorki (casting), mającej wcielić się w postać Ciri.

Prawdziwą burzę wywołało ogłoszenie na stronie National Youth Theatre o naborze do roli Ciri, w którym poszukiwana jest dziewczyna w wieku 15-16 lat o wyglądzie 13-14 latki, która jest przedstawicielką jednej z mniejszości etnicznych. Co ciekawe – strona National Youth Theatre, obecnie jest zablokowana dla osób bez konta na portalu.

Fani wylali falę hejtu. Powstała nawet petycja na platformie change.org, fani domagają się białej Ciri – została ona podpisana już przez ponad 41 tysięcy użytkowników.

Tutaj bezpośredni link do petycji

Z najnowszych informacji wynika, że do roli Ciri przymierzana była lub jest 17-letnia Polka rasy białej. Ba! Jej koleżanka, od której najprawdopodobniej wyciekło zdjęcie scenariusza podkreśla, że rówieśniczka mówi po angielsku z akcentem typowym dla Polaków.

Wspomniane zdjęcie scenariusza oraz rozmowa:

Ostatnie wydarzenia i wspomniana wyżej fala hejtu zmusiły Lauren do zawieszenia aktywności na Twitterze.

Czas na przerwę od Twittera. Wasza miłość jest niesamowita, ale to nienawiść mnie oświeciła… MUSZĘ mniej czytać, a więcej pisać — w przeciwnym wypadku nie będziemy mieli cholernego finału. Wracam wkrótce, z kolejnymi przemyśleniami. Bądźcie dla siebie mili, dobrze?
-napisała Lauren

Czekamy na oficjalne stanowisko Netflixa.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2018-09-14

Jak tak dalej pójdzie z tą ich nadgorliwą poprawnością do wyrzygania, to niebawem czeka nas czarny Kopernik, Kolumb, Ryszard Lwie Serce, no a Einstein i Nobel będą jacyś beżowi!

Proszę czekać…