Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Alan Wake' zostanie przeniesiony na mały ekran 1

Wygląda na to, że kolejna gra wideo doczeka się ekranizacji. Peter Calloway został showrunnerem i scenarzystą projektu zatytułowanego "Alan Wake".

Jak podał portal Variety powstanie serial telewizyjny na podstawie gry, a jednym z producentów wykonawczych będzie jej autor – Sam Lake. Na razie więcej szczegółów nie zostało podanych do wiadomości publicznej. Scenarzysta ma jednak zamiar wykorzystać pomysły Sama Lake’a na seque gry, który w ostatecznym rachunku nie powstał. Ciekawostka dotycząca gry "Alan Wake" jest taka, że gra była inspirowana klasycznymi serialami telewizyjnymi takimi, jak Strefa mroku czy Przystanek Alaska.

Gra opierała się na epizodycznej strukturze, która zapewniała poziomy wyglądające niczym odcinki serialu telewizyjnego. W trakcie gry pojawiały się też specjalnie przygotowane na potrzeby produkcji seriale i programy telewizyjne. W pewien sposób to połączenie gry i telewizji pomogło na nowo zdefiniować interaktywną opowieść.

Gracz wcielał się w postać pisarza, który wraz ze swoją małżonką wyrusza do miasteczka położonego daleko od wielkich miast. Zamiast cieszyć się ciszą i spokojem musi odnaleźć uprowadzoną żonę.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…