Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Filmy zakupione na iTunes mogą zostać usunięte bez uprzedzenia 0

Jeśli zamierzasz nadal kupować filmy na iTunes, to lepiej zastanów się nad tym dwa razy. Co prawda posiadanie filmów w wersjach cyfrowych jest dla wielu osób zdecydowanie wygodniejszym wyjściem, aniżeli zbieranie poszczególnych tytułów na nośnikach fizycznych, to jednak ta druga opcja gwarantuje ci, że dany film nie zostanie ci odebrany.

fot. zrzut ekranu

Jak się okazuje klienci Apple’a posiadający konta na iTunes mogą pożegnać się kupionymi filmami i to bez wcześniejszego uprzedzenia. W sieci pojawiły się niepokojące informacje związane z użytkownikami Apple TV 4K. Jeden z kanadyjskich posiadaczy takowego konta – Anders G da Silva zauważył, że w jego bazie brakuje trzech zakupionych tytułów. Wyszło na jaw, że zostały one usunięte przez Apple.

W oświadczeniu firmy można przeczytać, że filmy zostały usunięte z ich oferty przez dostarczyciela treści. Nie to jest jednak w tym wszystkim najgorsze. Apple nie zamierza zwracać pieniędzy za poniesioną stratę. W zamian oferuje możliwość wypożyczenia dwóch innych filmów w cenie do sześciu dolarów. Po tym, Anders G da Silva odwołał się od decyzji otrzymał jeszcze dwa dodatkowe filmy. Warto zaznaczyć, że owe tytuły mogą być jedynie wypożyczone, a nie kupione, dlatego też użytkownik może z nich korzystać przez 48 godzin od rozpoczęcia oglądania w ciągu 30 dni.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Garret_Reza_fdb 2018-09-15

Ale jaja…

ZSGifMan Garret_Reza_fdb 2018-09-20

@Garret_Reza_fdb
Właśnie tak się robi ludzi w bambuko ;)

Proszę czekać…