Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Szkoła Filmowa w Łodzi na festiwalu w Gdyni z filmem Monument! 0

Już po raz trzeci pod czujnym okiem i wielkim entuzjazmem rektora Łódzkiej Szkoły Filmowej Mariusza Grzegorzka filmowy dyplom aktorski studentów tejże szkoły nie zostaje między murami budynku, a wędruje po festiwalach. Tym razem reżyserią zajęła się znana z niesamowicie dojrzałego debiutu Wieża. Jasny dzień Jagoda Szelc. Pod opieką artystyczną Grzegorzka Szelc swoim enigmatycznym, pełnym groteski i fascynacji surrealizmem oraz okultyzmem językiem stworzyła film Monument.

Film pierwszy raz szerszej publiczności został zaprezentowany na festiwalu Nowe Horyzonty, a teraz będzie walczył o nagrodę na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w konkursie: Inne spojrzenie.

Na ekranie, w MONUMENCIE, w pełnometrażowym debiucie – Zuzanna Lit, Anna Biernacik, Paulina Lasota, Karolina Bruchnicka, Anna Bolewska, Weronika Asińska, Anna Bieżyńska, Paulina Walendziak, Magdalena Wieczorek, Marta Wiśniewska, Oskar Borkowski, Mateusz Czwartosz, Jakub Gola, Adam Gradowski, Dawid Ptak, Patryk Kabała, Adrian Brząkała, Jakub Matwiejczyk, Mateusz Więcławek, Jakub Zając, towarzyszy im Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska.

Niedługo na naszej stronie recenzja filmu, który tylko podkreśla ogromną świadomość i autorskość już w tym momencie twórczości Jagody Szelc. Jej polemika z religią, ludzkimi przyzwyczajeniami poprzez ekspresje kabalistyczne i żonglowanie niepokojem oraz tym co prawdziwe, a wyobrażone, naprawdę hipnotyzuje. I zdecydowanie artystka wyróżnia się na tle bezpiecznej twórczości ze swoją psychologiczną obserwacją włożoną między tajemnicze nastroje.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…