TVP2 przygotowuje nowe seriale 0

Niebawem na antenie TVP2 pojawią się nowe seriale: U Pana Boga w ogródku i Cichociemni.

Serial U Pana Boga w ogródku będzie oparty na filmie fabularnym o tym samym tytule. Reżyserem i autorem scenariusza jest Jacek Bromski. Serial ma charakter komedii obyczajowo-sensacyjnej. TVP2 planuje emisję ośmiu odcinków, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy stacja pokaże produkcję.

Serial będzie opowiadał o życiu miasteczka, którego mieszkańcami są charyzmatyczny proboszcz i ulegli mu parafianie. W ich leniwe i spokojne życie nieoczekiwanie wkraczają nowi ludzie: najgorszy absolwent szkoły policyjnej i świadek koronny.

W serialu wystąpią m.in. Krzysztof Dzierma, Andrzej Beya-Zaborski, Emilian Kamiński, Wojciech Solarz, Jan Wieczorkowski i Irina Łaczina.

Jeszcze w tym roku TVP2 chce pokazać serial wojenno – obyczajowy Cichociemni, który opowiadać ma o losach grupy młodych polskich oficerów – tzw. cichociemnych skoczków – zrzuconych na teren okupowanej Polski w marcu 1941 roku.

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w marcu. Powstanie 13 odcinków, a każdy potrwa 50 minut. Obsada Cichociemnych nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo również, kto wyreżyseruje serial. Autorem scenariusza jest Jarosław Sokół.

O nowych serialach w TVP2 napisał w piątek dziennik Polska.

Kadr z filmu U Pana Boga w ogórdku 2007Kadr z filmu U Pana Boga w ogórdku 2007

MediaLink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…