Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Lilo & Stitch' kolejnym aktorskim filmem Disneya 0

Dan Lin oraz Jonathan Eirich, którzy aktualnie pracują nad aktorskim filmem opowiadającym o Aladynie, wyprodukują również kolejne widowisko na podstawie animacji Walta Disneya. Będzie to historia o przygodach Lilo i Sticha.

Studio zatrudniło Mike’a Van Waesa, który napisze scenariusz aktorskiego remake’u. Na razie nie wyjawiono czy produkcja będąca połączeniem prawdziwej gry aktorskiej z efektami komputerowymi będzie przeznaczona do dystrybucji kinowej czy może trafi bezpośrednio ona platformę streamingową, która w przyszłym roku otworzy Walt Disney.

Pewne jest jedno. Projekt jest kolejnym etapem odnoszącej wielkie sukcesy strategii Disneya, która polega na kręceniu filmów aktorskich na podstawie znanych animacji. W przyszłości do kin wejdą takie tytuły, jak Dumbo, The Lion King czy Aladdin.

Lilo i Stitch to film animowany z 2002 roku stworzony przez Walt Disney Feature Animation. Za scenariusz odpowiadali Dean DeBlois i Chris Sanders. Historia rozgrywająca się na Hawajach opowiadała o więzi między samotną ludzką dziewczyną o imieniu Lilo i psim kosmitą o imieniu Stitch, który był niezniszczalny.

Pomimo tego, że Lilo i Stitch nie odniósł wielkiego sukcesu finansowego, to zyskał sporą rzeszę wiernych fanów. W późniejszych latach Walt Disney zrealizował kilka sequeli oraz serial animowany.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…