Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Spadek George'a A. Romero: ponad 40 niezrealizowanych scenariuszy, powieść i jeden film 0

Legenda kina grozy, George A. Romero, zmarł 16 lipca 2017 roku. Nie oznacza to, że już nigdy nie zobaczymy filmu bazującego na jego scenariuszu. Żona wizjonerskiego twórcy ujawniła ponad 40 niezrealizowanych scenariuszy, niedokończoną powieść i jeden film.

George A. Romero zasłynął jako reżyser Nocy żywych trupów – pierwszego filmu, przedstawiającemu światu nihilistyczną wizję ludzkości jako hord wygłodniałych zombie. Później na jego koncie znalazły się liczne kontynuacje hitu oraz projekty współtworzone wraz ze Stephenem Kingiem (m.in. Koszmarne opowieści). Żona reżysera i scenarzysty, Suzanne Desrocher-Romero, wyznała niedawno, że twórca zostawił po sobie ponad 40 scenariuszy filmowych, niedokończoną powieść oraz nigdy niewydane widowisko.

W chwili swojej śmierci twórca pracował nad powieścią, której fabuła osadzona została w uniwersum Żywych trupów. Książkę kończy Dan Klaus. Suzanne Desrocher-Romero nie ujawniła, kiedy projekt ujrzy światło dzienne. Zdradziła natomiast kilka interesujących wiadomości, związanych ze scenariuszami George'a A. Romero:

Mam ich całą masę. George był płodnym autorem. Uwielbiał pisać. W domu mamy około 40-50 scenariuszy – wiele z nich jest naprawdę bardzo dobrych. [Mój mąż] miał zawsze wiele do powiedzenia…

Trwają już prace nad jednym ze scenariuszy. Projekt zatytułowany został "Road of the Dead". Filmem zajmował się George A. Romero tuż przed swoją śmiercią. Później projekt trafił w ręce Matta Birmana. Suzanne Desrocher-Romero nie jest przekonana wobec wizji nowego współtwórcy.

Jednym z najbardziej intrygujących projektów pozostałych po słynnym reżyserze jest nigdy niewydany film z początków lat 70. XX wieku. Suzanne Desrocher-Romero zapoznała się z jego treścią. Ma pozytywną wiadomość dla fanów twórczości jej męża:

Posiadamy film nakręcony w 1973 roku, którego nie widziała jeszcze spora grupa ludzi. Właściwie zapoznało się z nim tylko kilka osób. My go wydamy. Pokażemy go maniakom twórczości mojego męża. Film przeraża, chociaż nie jest klasycznym horrorem. Chodzi w nim o ageizm. George ma w nim całkiem zabawny epizodzik. Pokażemy wam ten film. Kto wie, czy później nie sprzedamy nawet praw do dystrybucji. Prawdopodobnie będzie to pierwszy projekt, który zrealizujemy.

Wszystko wskazuje zatem, że już wkrótce otrzymamy aż trzy tytuły, bazujące na twórczości niezapomnianego George'a A. Romero. Czekam z niecierpliwością!

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Proszę czekać…