Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Z kim 'Zimna wojna' powalczy o Oscara? Zobaczcie listę 0

Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała tytuły wszystkich filmów, które powalczą o Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Wśród tytułów znajduje się oczywiście Zimna wojna, która jest uważana za jednego z faworytów oscarowego wyścigu. W sumie na liście mamy 87 filmów.

foto: Łukasz Bąk

Nominacje zostaną ogłoszone 22 stycznia 2019 roku. Gala rozdania Oscarów 24 lutego 2019.

Oto pełna lista tytułów:

Afganistan – Rona Azim’s Mother – Jamshid Mahmoudi
Algieria – Until the End of Time – Yasmine Chouikh
Argentyna – El ÁngelLuis Ortega
Armenia – Spitak – Alexander Kott
Australia – Jirga – Benjamin Gilmour
Austria – The Waldheim WaltzRuth Beckermann
Bangladesz – No Bed of RosesMostofa Sarwar Farooki
Białoruś – Crystal Swan – Darya Zhuk
Belgia – Girl – Lukas Dhont
Boliwia – The Goalkeeper – Rodrigo "Gory" Patiño
Bośnia i Hercegowina – Never Leave Me – Aida Begić
Brazylia – Wielki Mistyczny CyrkCarlos Diegues
Bułgaria – OmnipresentIlian Djevelekov
Kambodża – Graves without a Name – Rithy Panh
Kanada – Family Ties – Sophie Dupuis
Chile – …And Suddenly the Dawn – Silvio Caiozzi
Chiny – Hidden Man – Jiang Wen
Kolumbia – Birds of PassageCristina Gallego, Ciro Guerra
Kostaryka – Medea – Alexandra Latishev
Chorwacja – The Eighth Commissioner – Ivan Salaj
Czechy – Winter Flies – Olmo Omerzu
Dania – WinniGustav Möller
Dominikana – Cocote – Nelson Carlo De Los Santos Arias
Ekwador – A Son of Man – Jamaicanoproblem
Egipt – YomeddineA.B. Shawky
Estonia – Zdecyduj się – Liina Trishkina-Vanhatalo
Finlandia – EuthanizerTeemu Nikki
Francja – Memoir of War – Emmanuel Finkiel
Gruzja – Namme – Zaza Khalvashi
Niemcy – Never Look AwayFlorian Henckel von Donnersmarck
Grecja – Polyxeni – Dora Masklavanou
Hong Kong – Operation Red SeaDante Lam
Węgry – Schyłek dniaLászló Nemes
Islandia – Kobieta idzie na wojnęBenedikt Erlingsson
Indie – Village Rockstars – Rima Das
Indonezja – Marlina: Zbrodnia w czterech aktachMouly Surya
Iran – No Date, No SignatureVahid Jalilvand
Irak – The Journey – Mohamed Jabarah Al-Daradji
Izrael – CukiernikOfir Raul Graizer
Włochy – DogmanMatteo Garrone
Japonia – ZłodziejaszkiHirokazu Kore-eda
Kazachstan – AykaSergey Dvortsevoy
Kenia – Supa Modo – Likarion Wainaina
Kosowo – The Marriage – Blerta Zeqiri
Łotwa – To Be Continued – Ivars Seleckis
Liban – CapernaumNadine Labaki
Litwa – Wonderful Losers: A Different World – Arunas Matelis
Luksemburg – Gutland – Govinda Van Maele
Macedonia – Tajny składnik – Gjorce Stavreski
Malawi – The Road to Sunrise – Shemu Joyah
Meksyk – RomaAlfonso Cuarón
Czarnogóra – Iskra – Gojko Berkuljan
Maroko – Burnout – Nour-Eddine Lakhmari
Nepal – Panchayat – Shivam Adhikari
Holandia – Bankier oporuJoram Lürsen
Nowa Zelandia – Yellow Is ForbiddenPietra Brettkelly
Niger – The Wedding Ring – Rahmatou Keïta
Norwegia – Co ludzie powiedząIram Haq
Pakistan – Tort – Asim Abbasi
Palestyna – Ghost Hunting – Raed Andoni
Panama – Ruben Blades Is Not My Name – Abner Benaim
Paragwaj – Dziedziczki – Marcelo Martinessi
Peru – Eternity – Oscar Catacora
Filipiny – Signal Rock – Chito S. Roño
Polska – Zimna wojnaPawel Pawlikowski
Portugalia – Pilgrimage – João Botelho
Rumunia – I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians – Radu Jude
Rosja – Sobibór – Konstantin Khabensky
Serbia – Offenders – Dejan Zecevic
Singapur – Buffalo BoysMike Wiluan
Słowacja – The Interpreter – Martin Šulík
Słowenia – Ivan – Janez Burger
RPA – Sew the Winter to My Skin – Jahmil X.T. Qubeka
Korea Południowa – Burning – Lee Chang-dong
Hiszpania – Champions – Javier Fesser
Szwecja – Border – Ali Abbasi
Szwajcaria – Eldorado – Markus Imhoof
Tajwan – The Great Buddha+Hsin-Yao Huang
Tajlandia – Malila The Farewell Flower – Anucha Boonyawatana
Tunezja – Piękna i bestieKaouther Ben Hania
Turcja – Dzika gruszaNuri Bilge Ceylan
Ukraina – DonbassSiergiej Łoźnica
Wielka Brytania – Nie jestem czarownicąRungano Nyoni
Urugwaj – Twelve-Year Night – Álvaro Brechner
Wenezuela – The Family – Gustavo Rondón Córdova
Wietnam – The Tailor – Buu Loc Tran, Kay Nguyen
Jemen – 10 Days Before the Wedding – Amr Gamal

Źrodło: oscars.org

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Zenon Szypuła 2018-10-10

Na tym zdjęciu Joaśka bardzo podobna do Jessiki Chastain.

Proszę czekać…