Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Asian Cinerama: laureaci Azjatyckich Nagród Filmowych na Pięciu Smakach 0

Organizacja powołana w 2013 roku przez trzy największe festiwale filmowe w Azji – w Busan, Hongkongu i Tokio – znana międzynarodowo jako Asian Film Awards Academy (AFA Academy) to wyjątkowa inicjatywa, która aktywnie wspiera rozwój regionalnych rynków filmowych. Prowadzi szeroką działalność edukacyjną, promuje wybitne dzieła współczesnego kina azjatyckiego w innych częściach świata.

Jednym z programów prowadzonych przez AFA Academy jest Asian Cinerama – cykl pokazów filmowych organizowanych we współpracy z międzynarodowymi festiwalami filmowymi. Już po raz drugi w programie Festiwalu Filmowego Pięć Smaków będzie można zobaczyć przegląd najciekawszych tytułów, które złożą się na specjalną sekcję obejmującą sześć filmów nominowanych i nagrodzonych w ramach Azjatyckich Nagród Filmowych (Asian Film Awards).

Tegoroczny festiwal Pięć Smaków będzie gościć reprezentację AFA Academy. Kiki Fung, kuratorka wydarzeń filmowych w Hongkongu i Brisbane w Australii, w ramach Akademii Azjatyckiej, wygłosi wykład pod tytułem "Creative Fusion: Co-productions between China and Hong Kong". Tematem będzie współpraca pomiędzy hongkońskim komercyjnym rynkiem filmowym, a szybko rozwijającym się chińskim przemysłem rozrywkowym, na przestrzeni dekad od początku lat 90-tych do współczesności.

W programie sekcji Asian Cinerama na 12. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków:

  • JUTRO JEST NOWY DZIEŃ / TOMORROW IS ANOTHER DAY, REŻ. CHAN TAI-LEE, HONGKONG 2017
    Asian Film Awards 2018 – nominacja: najlepszy debiut aktorski
  • MŁODOŚĆ / YOUTH, REŻ. FENG XIAOGANG, CHINY 2017
    Asian Film Awards 2018 – nagroda: najlepszy film; nominacja: najlepszy reżyser, najlepszy debiut aktorski, najlepszy scenariusz, najlepszy montaż
  • ŚMIERTELNY PARADOKS / PARADOX, REŻ. WILSON YIP, HONGKONG 2017
    Asian Film Awards 2018 – nagroda: najlepszy aktor, najlepszy film akcji

A 12 edycja festiwalu dopiero zaczyna odsłaniać karty!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…