Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Prezes firmy szantażuje lokalne kino z powodu 'Kleru' 0

Głośnym echem odbiły się sytuacje z takich miast, jak Ostrołęka, Pułtusk czy Ełk, gdzie władze samorządowe próbowały zablokować projekcję filmu Kler. W Solcu Kujawskim doszło do podobnej sytuacji, jednak tym razem w roli głównej wystąpił prezes firmy.

fot. Bartek Mrozowski

W rolę cenzora wcielił się Marek Małecki, prezes firmy Solbet. Jest on sponsorem projektora, który trafił do Kina Kultury. Zarząd firmy, a także jej prezes postanowili jednak zaprotestować i sprzeciwić się wyświetlaniu nowego filmu Smarzowskiego.

W związku z zamówionym repertuarem filmowym film pt :"Kler", który ma być wyświetlony na sprzęcie SOLBetu protestujemy przeciw wyświetleniu. Jeżeli Pani Dyrektor wyświetli na sprzęcie Solbetowskim ten film nigdy nie otrzyma żadnego sponsoringu, i nigdy nie będzie Pani brana pod uwagę jako poważna osoba przez Dyrekcję i Zarząd SOLBETu. Nie po to zakupiliśmy sprzęt do wyświetlania filmów i wyposażyliśmy salę kinową, żeby Pani rozpowszechniała pedofilię, która jest nieprawdziwa. W filmie jest jeden aktor przebrany za pedofila i gra księdza. Czy w tak małym miasteczku jak Solec Kujawskim obniża Pani Dyrektor wartość religii i szerzy nieprawdziwy obraz kościoła. Zboczeńcy zdarzają się w kościołach, szkołach, domach kultury, teatrach i urzędach.

mail takiej treści pojawił się na skrzynce urzędu miasta, był on podpisany przez prezesa Solbetu Marka Małeckiego

Ostatecznie kino postanowiło się nie uginać i wyświetlono film w weekend. Kolejne projekcje są zapowiedziane na dwa następne weekendy.

Zawsze byłam za otwartością i przeciw cenzurze, szczególnie cenzurze polskiej kinematografii, przeciw ograniczaniu mieszkańcom wyboru. Nikt nie zmusza ludzi do pójścia na ten film, trzeba kupić bilet. W pierwszy weekend film obejrzało ponad tysiąc mieszkańców Solca. Na żadnym innym filmie nie mieliśmy takich tłumów. Mam nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy, bo wiem, jak trudno budować takie wspólnoty jak ta nasza i jak łatwo można je podzielić. Wierzę w ludzi, w ich dobroć i myślę, że kiedy będzie jakaś cenna inicjatywa potrzebująca wsparcia, to pan prezes Małecki ją wesprze.

powiedziała Regina Osińska, dyrektor Kina Kultura

Co sądzicie o tej sytuacji? Czy sponsorzy powinni wpływać na repertuar kina?

Źrodło: Wirtualna Polska Media SA

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…