Wyjatkowy zwiastun High Life z Robertem Pattinsonem i Agatą Buzek! 1

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu High Life, w reżyserii Claire Denis.

W odległym kosmosie, na pokładzie statku kosmicznego żyje astronauta Monte i jego córeczka Willow. Monte nie został ojcem z własnej woli. Był w grupie więźniów, którzy dostali szansę wzięcia udziału w podróży w przestrzeń kosmiczną wiedząc, iż nigdy z niej nie wrócą. Zdecydował się, bo wolał to niż śmierć w więzieniu. Willow urodziła się już na statku. Samotny, zdyscyplinowany twardziel opiekuje się córką i powoli odkrywa, czym jest miłość. Przez kolejne lata lecą w stronę czarnej dziury – miejsca, w którym czas i przestrzeń przestają istnieć. Nowa interpretacja science-fiction w angielskojęzycznym debiucie Claire Denis. W rolach głównych Robert Pattinson, Juliette Binoche. Na ekranie zobaczymy też Agatę Buzek.

Polski Instytut Sztuki Filmowej wsparł produkcję kwotą 1,5 mln złotych. Autorem części zdjęć do filmu jest Tomasz Naumiuk, a scenografii Mela Melak. Warto dodać, że mamy jeszcze jeden polski akcent… Za charakteryzację odpowiada Marcin Rodak.

Światowa premiera High Life miała miejsce we wrześniu na MFF w Toronto, a na MFF w San Sebastian Claire Denis otrzymała za film nagrodę FIPRESCI przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Filmowych.

W Polsce obraz premierowo zostanie pokazany w trakcie rozpoczynającego się właśnie 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Do repertuaru kin w naszym kraju High Life ma trafić w pierwszej połowie 2019 roku. Za dystrybucję odpowie Against Gravity.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Gnom_Ogrodowy

Gnom jest zaciekawiony. A Robert Pattinson przejawia pewien talent a i jego podejście do aktorstwa jest raczej porządne. Z całą pewnością można powiedzieć, że nie próżnuje i stara się pokazać siebie z różnych stron. Ciągle szuka, jego role są różnorodne a tematyka filmów odmienna. Odchodzi od wizerunku Edwarda lub innych ról, w których ludzie kojarzą go tylko jako przystojniaczka. To mu nie wystarcza a czasami ma się wrażenie, że nawet przeszkadza, patrząc w jakim tonie wypowiada się o samym Zmierzchu. Jedno jest pewne, ma potencjał więc możemy się prędzej czy później spodziewać jakiejś kolejnej świetnej roli w historii jego aktorstwa (Good Time było solidne).

i_darek1x

Kto chce oglądać to :A. Buzek. ? Przecież to jedna wielka kupa !

Bluejohn_26 i_darek1x

@i_darek1x To samo można powiedzieć o twoich komentarzach, a jednak nadal je tu zamieszczasz.

Proszę czekać…