Zwiastun do nowego filmu Edwarda Zwicka! 0

Pojawił się zwiastun do dramatu wojennego pod tytułem Defiance.

Edward Zwick, reżyser uznawany za artystę, którego każdy film ma coś w sobie. Od pamiętnego Glory z Mathew Broderickiem, Morganem Freemanem iDenzelem Washingtonem, przez niesłusznie według mnie niedocenionego Ostatniego Samuraja, który był filmem wspaniale nakręconym, aż po Krwawy Diament, który został doceniony przez krytyków, jak i nawet widzów. Zwykłem z niecierpliwością czekać na kolejny film tegóż reżysera, ponieważ dla mnie każdy jego obraz jest wart obejrzenia i wiem, że mogę liczyć na coś oryginalnego i ekscytującego.

Tym razem reżyser prezentuje nam dramat wojenny o trzech polskich żydowskich braciach, żyjących w Polsce okupowanej przez nazistów, z której uciekają do białoruskich lasów, gdzie dołączają do rosyjskich partyzantów walczących z nazistami. Przez całą wojnę budują wioskę w lesie i ratują życia ponad 1200 Żydom.

Scenariusz również Zwicka został napisany na podstawie książki pani Nechamy Tec pod tytułem Defiance: The Bielski Partisans.. W głównych rolach zobaczymy między innymi samego Jamesa Daniela Craiga Bonda, nowego wroga Wolverine'a Lieva Schreibera, a także młodego Jamie Bella. Poza nimi możemy dostrzec Alexa Davalos, Tomasa Arana i Marka Feuerstein.

Ekipa techniczna jest świetna jak zawsze w filmach Zwicka. Za muzykę będzie odpowiadać James Newton Howard. Zważywszy na zwyżkującą formę kompozytora możemy liczyć na co najmniej bardzo dobry score. Za zdjęcia natomiast odpowiada znany Eduardo Serra nominowany do Oscara za Miłość i śmierć w Wenecji oraz za Dziewczynę z Perłą. Za kostiumy odpowiada Jenny Beavan, ośmiokrotnie nominowana do Oscara, w tym z jednym zwycięstwem za Pokój z widokiem z 1985 roku.

Dokładnej daty premiery jeszcze nie ma, lecz wiadomo, że nastąpi ona na jesień tego roku.

Zwiastun prezentuje się bardzo ładnie i z całą pewnością zachęca do obrazu, więc nie będę już owijać w bawełnę i zapraszam was do oglądania!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…