Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Gra o tron' - takiej bitwy jeszcze nie było. Poznajcie szczegóły 2

Twórcy rozpoczynają promocję finałowego sezonu serialu Gra o tron. Na łamach magazynu Entertaiment Weekly można przeczytać pierwsze informacje związane z ósmą serią popularnej produkcji stacji HBO.

fot. EW

Fani serialu mogą być pewni, że czeka ich epickie zakończenie produkcji. Obsada Gry o tron ma za sobą dziesięć miesięcy pracy na planie serialu, a warto przypomnieć, że ósmy sezon będzie liczył sobie tylko sześć odcinków. Reporter James Hibberd miał okazję przebywać przez jakiś czas na planie, dzięki czemu przygotował raport dotyczący ostatnich epizodów.

Najciekawiej wygląda kwestia związana z wielką bitwą, która była kręcona przez 55 nocy w jednej lokacji! Dla porównania tak zwana "Bitwa Bękartów" była kręcona przez 25 dni. Różnica jest więc kolosalna, ale jak zapewnia dziennikarz i tak nie oddaje to rozmachu ogromnego starcia, jakie ujrzymy na ekranie. 55 dni to sceny, które odbywają się pod Winterfell, kolejne sekwencje były kręcone w studiu przez reżysera Miguela Sapochnika.

To brutalne. Sprawia, że "Bitwa Bękartów" wygląda, jak park rozrywki.

stwierdził aktor, Peter Dinklage

Sama bitwa nie jest tylko sztuką dla sztuki, to nie tylko rzeź, ale także historie poszczególnych postaci, które muszą walczyć o przetrwanie.

Największa bitwa nie brzmi zbyt ekscytująco – brzmi nudnawo. Częścią wyzwania dla nas oraz dla Miguela było zrobienie tego w sposób przekonywujący. Od samego początku dążyliśmy do pokazania wojny pomiędzy żywymi, a umarłymi, a tego nie zaprezentujesz w 12-minutowej sekwencji.

powiedział David Benioff

W raporcie zawarto również informacje dotyczące samego Winterfell – rozbudowano dziedziniec oraz dodano nowe przestrzenie w zamku i poza nim. Teraz spacerując po tym miejscu miało się wrażenie, jakby wędrowało się przez rozległy średniowieczny kurort. Ziemia pokryta została śniegiem i krwią, a w powietrzu unosiły się dym z palenisk.

Jak widać HBO starannie przygotowało się do realizacji finałowej serii. My już nie możemy się doczekać ostatnich odcinków!

Źrodło: EW

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…