Twórcy Projekt: Monster zastanawiają się już nad sequelem? 0

Już od piątku możemy oglądać Projekt: Monster w kinach na świecie i już obraz zgarnia całkiem pozytywne recenzje. Przed premierą rozmawiano ze scenarzystą Drew Goddardem i reżyserem Mattem Reevesem, który wypowiedział się na temat sequela. Ujawniono także jaki był początkowy plan na film.

Na czerwonym dywanie przed premierą Projekt: Monster rozmawiano z Drew Goddardem o genezie filmu. Powiedział, że pierwotnie chciał, aby był on bardziej brutalny i krwawy. – Początkowy zarys był o wiele bardziej brutalny, jednak nie zyskał uznania – mówi scenarzysta. W każdym razie, może zobaczymy tę cięższą wersję, kiedy film wyjdzie na DVD. Jeśli chodzi o potwora to Goddard twierdzi, iż jest on lepszy niż sobie wyobrażał podczas pisania scenariusza.

Kadr z filmu Projekt: Monster 2008Kadr z filmu Projekt: Monster 2008

Przeprowadzono również rozmowę z Mattem Reevesem o sequelu. – Czas pokaże. Kiedy przebywaliśmy na planie Projekt: Monster mówiliśmy o takich możliwościach. Reżyser mówi, iż najciekawsze jest to, że podczas tej nocy, w której rozgrywała się akcja obrazu, mógł zostać nakręcony jeszcze jeden film przez jakąś inną osobę, która również uczestniczyła w tamtych wydarzeniach. To może być jeden z pomysłów na kontynuację. Krążą plotki, że Projekt: Monster 2 będzie ukazany z perspektywy kamery znajdującej się w komórce, aby koszty były mniejsze. – W dzisiejszych czasach ludzie filmują swoje życie telefonami czy kamerami, a następnie ukazują to no YouTube… Bardzo ekscytujące jest myślenie o tym – twierdzi reżyser.

Krótko wypowiedziała się również Lizzy Caplan, grająca Marlene. – Nie jestem wielką fanką horrorów, ale potrafię docenić dobry straszny film. Bardzo podobały mi się aspekty parodiowania w Wysypie żywych trupów i oczywiście remake Świtu żywych trupów.

W filmie pięciu młodych nowojorczyków urządza przyjęcie pożegnalne dla swojego przyjaciela, zabawę jednak przerywa im potwór wielkości drapacza chmur, który nawiedza miasto. Cała historia opowiedziana jest z punktu widzenia kamery wideo trzymanej przez jednego z uczestników wydarzeń. Film jest pewnego rodzaju dokumentem rejestrującym ich starania o przeżycie tego najbardziej niewiarygodnego i przerażającego dnia z ich życia.

Kadr z filmu Projekt: Monster 2008Kadr z filmu Projekt: Monster 2008

W Polsce Projekt: Monster będzie miał premierę 1 lutego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…