Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Mowgli' w kinie i na Netflix - znamy daty premier 0

Netflix okazał się honorowy i zdecydował, że nowy film wyreżyserowany przez Andy’ego Serkisa, czyli Mowgli: Chłopiec z dżungli trafi nie tylko na platformę, ale także do amerykańskich kin. Poznaliśmy daty premier filmu.

Superprodukcja na podstawie klasycznej powieści Rudyarda Kiplinga trafi do kin w dystrybucji limitowanej 29 listopada. Pokazy odbędą się w trzech amerykańskich miastach: Los Angeles, Nowym Jorku oraz San Francisco. Co ciekawe Mowgli: Chłopiec z dżungli pojawi się także w europejskich kinach. Netflix podjął decyzję, że na dużym ekranie zobaczą go mieszkańcu Londynu.

Jeśli chodzi o resztą świata, to fani Andy’ego Serkisa czekający na film będą mogli obejrzeć go 7 grudnia. Właśnie wtedy Mowgli: Chłopiec z dżungli zadebiutuje na platformie amerykańskiego giganta.

Film opowiada historię dorastania Mowgliego, ludzkiego dziecka wychowanego przez watahę wilków w indyjskiej dżungli. W miarę jak chłopiec poznaje często twarde prawa obowiązujące w dżungli, w czym pomagają mu niedźwiedź Baloo i pantera o imieniu Bagheera, zostaje on zaakceptowany przez zamieszkujące ją zwierzęta jako jeden z nich. Akceptują go wszystkie zwierzęta z wyjątkiem jednego – przerażającego tygrysa Shere Khana. Jednak kiedy Mowgli staje twarzą w twarz ze swoimi ludzkimi pobratymcami, okazuje się, że w dżungli mogą czaić się o wiele większe niebezpieczeństwa.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2018-11-10

Gollum reżyseruje…? Hehe ;)
Ciekawe czy film będzie bardziej dla dzieci czy dla dorosłych?

Proszę czekać…