Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Drugi dzień festiwalu Pięć Smaków: historie zagubione w czasie 0

Drugi dzień festiwalu obfituje w okazje do zapoznania się ze współczesnym kinem Hongkongu, Filipin, Kambodży, tajlandzkimi dystopijnymi wizjami przyszłości oraz samurajskim dziełem Shinyi Tsukamoto.

Festiwalowy czwartek rozpocznie się od tarantinowskiej atmosfery i czarnego humoru. O 15:30 w Muranowie odbędzie się pokaz niezależnej chińskiej animacji w reżyserii Liu Jiana, Miłego dnia, który jest filmem autorskim od pierwszej kreski aż po ostatnie korekty w fazie postprodukcji. Szyderczy ton powróci w kolejnym popołudniowym seansie, tym razem w Kinotece. O 17:15 w Czternastu jabłkach znany pięciosmakowej publiczności twórca, Midi Z, krytycznie obserwuje społeczność mnichów buddyjskich w Birmie.

Wieczór drugiego dnia festiwalu należy do kina hongkońskiego. O 19:30 w Muranowie po seansie filmu Jutro jest nowy dzień odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu, Chan Tai-lee, który opowie o procesie powstawania filmu, kontekście społeczno-kulturowym przedstawionej historii i perspektywach rozwoju współczesnego kina Hongkongu.

Po południu o 17:30 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej będzie miał miejsce pierwszy wykład z cyklu Akademii azjatyckiej. Magda Chodownik i Karol Grygoruk opowiedzą o mechanizmie cenzury i autocenzury w Tajlandii, nawiązując do Dziesięć lat: Tajlandia z sekcji Pokazów specjalnych, którego seans odbędzie się tuż po wykładzie o 19:30 w pobliskiej Kinotece.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2018-11-17

Świetna ta malutka kuchenka, jak zabawkowa taka, tylko niesmak i grozę wywołuje ten palec wygięty jak połamany by był.
Coś nie tak z tym rękami, bo kciuk też jakiś zgięty jak ekierka jest!

Proszę czekać…