Potwór wielkości wieżowca uwielbiany w USA 0

Film Cloverfield Matta Reevesa został nowym liderem amerykańskiego box office.

Obraz zrealizowany w surowym, paradokumentalnym stylu nawiązującym do kinowego przeboju Blair Witch Project opowiada o grupce znajomych, którzy w pewien wieczór zostają świadkami ataku na Nowy Jork. Jak się wkrótce okazuje, to nie terroryści chcą zniszczyć miasto, ale potwór wielkości wieżowca. W filmie wystąpili m.in. Lizzy Caplan, T.J. Miller, Jessica Lucas oraz Mike Vogel. Debiutujący w zestawieniu obraz zarobił przez pierwszy weekend 41 milionów dolarów.

Na drugiej pozycji uplasowała się kolejna nowość, komedia romantyczna 27 Dresses. Film opowiada o samotnej kobiecie, która już 27 razy była druhną. Bohaterka zostaje poproszona o wystąpienie w tej roli kolejny raz. Tym razem jednak panna młodą jest jej siostra, zaś panem młodym – mężczyzna, w którym dziewczyna jest szaleńczo zakochana. W głównych rolach wystąpili Katherine Heigl, James Marsden i Malin Akerman. Pierwszy weekend w kinach przyniósł projektowi zysk w wysokości ponad 22 milionów dolarów.

Film Mad Money, remake brytyjskiej komedii Hot Money, to trzeci i zarazem ostatni debiutant notowania. Pierwowzór opowiada o trzech sprzątaczkach, które próbują dorobić do pensji, napadając na brytyjski bank centralny. Akcja remake'u, określanego mianem żeńskiej wersji Ocean's Eleven, rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Jedna ze sprzątaczek, Bridget, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, dostaje pracę w banku federalnym. Tam wpada na pomysł, jak skutecznie zasilić swoje konto. W projekcie zagrały Diane Keaton, Katie Holmes i Queen Latifah. Obraz uplasował się na siódmym miejscu box office z zyskiem w wysokości ponad 7,5 miliona dolarów.

Kadr z filmu Projekt: Monster 2008Kadr z filmu Projekt: Monster 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…