Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Czwarta edycja najlepszych polskich 30' w Cinema City! 0

27 listopada sieć kin Cinema City już po raz czwarty zaprasza na 30’ Najlepsze Polskie Krótkie Metraże – czyli przegląd najlepszych polskich filmów krótkometrażowych. To wyjątkowa okazja dla wszystkich kinomanów do obejrzenia niezwykłych filmów, nieczęsto pokazywanych w kinowych salach. Tym razem wyświetlone zostaną trzy produkcje, które poruszą, wzruszą i rozśmieszą! Miłośników kina zapraszamy do Cinema City już 27 listopada. Sprzedaż biletów trwa.

Już we wtorek 27 listopada w wybranych kinach Cinema City zostaną wyświetlone następujące filmy:

  • Users (reż. Jakub Piątek) – jedna noc, kobieta i mężczyzna, których w internecie łączy algorytm. Spotkanie w sieci, w której wszystko wolno. Bohaterowie przekraczają własne granice. Podczas jednej, sylwestrowej nocy, może wydarzyć się więcej niż mogłoby się wydawać. Reżyserem emocjonalnego pojedynku jest Jakub Piątek, którego kariera rozwija się w zawrotnym tempie. Jego dokumentalny debiut Matka był pokazywany na ponad 50 międzynarodowych festiwalach i zdobył kilkanaście nagród. Obecnie reżyser pracuje nad nowatorskim pełnometrażowym filmem hybrydowym, który ma potencjał osiągnąć sukces.
  • Relax (reż. Agnieszka Elbanowska) – Tytułowy Relax to nazwa zagrożonego bankructwem pensjonatu, którego właściciele musza znaleźć sposób, aby przetrwać i utrzymać biznes. Sposobem na przetrwanie ma się okazać przyjęcie uchodźców. W dzień przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się idealne i gotowe do przyjęcia gości, zaczynają pojawiać się niespodziewane problemy. Utalentowana reżyserka, montażystka i fotografka, łączy w filmie humor z groteską. Zwariowana opowieść zdobyła wiele nagród, między innymi na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  • Jerry (reż. Roman Przylipiak) – pokazywany na ponad 20 festiwalach w kraju i za granicą tragikomiczny film w stylu Roya Anderssona z fenomenalnymi rolami Sebastiana Łacha i Justyny Wasilewskiej. Film jest surrealistyczną opowieścią o uzdrowicielu – Jerrym. Jedni uważają że posiada nadprzyrodzone moce i pomaga lokalnej społeczności, inni jednak twierdzą, że jest śmiertelnie niebezpieczny. Jerry, zmęczony życiem, otrzymuje dar od losu, który przychodzi do niego pod postacią… psa. Paweł Pawlikowski, laureat Oscara, zajął się opieką artystyczną nad filmem, natomiast autorką zdjęć jest operatorka nagradzanych szwedzkich filmów, Ita Zbroniec-Zajt.

Czwarta odsłona cyklu 30’ Najlepsze Polskie Krótkie Metraże odbędzie się we wtorek 27 listopada w wybranych kinach Cinema City: Arkadia (Warszawa), Galeria Mokotów (Warszawa) , Promenada (Warszawa), Sadyba (Warszawa), Kinepolis (Poznań), Wroclavia (Wrocław), Bonarka (Kraków), Wolność (Częstochowa), Toruń Czerwona Droga, Punkt 44 (Katowice), Zielona Góra, Bielsko-Biała, Lublin Plaza, Poznań Plaza, Manufaktura (Łódź), Bydgoszcz, Gliwice.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

ZSGifMan 2018-11-17

A kiedy toto ewentualnie w telewizorni będzie i jeśli już to na jakim kanale?

Bernadetta_Trusewicz ZSGifMan 2018-11-20

@ZSGifMan Jakbym wiedziała, to bym Ci powiedziała. :) Krótkie metraże są (były) niesłusznie traktowane w kinie, tak jak sobie poziomem na to nie zasługiwały. Na razie cieszmy się, że są działania ich dystrybucji, co jest rewolucją, jak dla mnie i pokazy w kinach. Wcześniej okazje były tylko na festiwalach.

Proszę czekać…