Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

'Supergirl': nowy aktor jako Lex Luthor. Kto zagra złoczyńcę? 0

Fabuła Supergirl powiększy się o kultowego złoczyńcę z komiksów o Supermanie. Kuzynka Człowieka ze stali będzie musiała zmierzyć się z Lexem Luthorem. Niedawno poznaliśmy odtwórcę postaci.

Lex Luthor to czołowy przeciwnik Supermana. Jest jak Joker dla Batmana – oczywiście, bardziej w bardziej wyrafinowany, elegancki i przenikliwy sposób. Jego postać rozwijała się na przestrzeni komiksów. Zaczynał jako szalony naukowiec, by później zająć stanowisko dyrektora dochodowej korporacji. W pewnym momencie został nawet prezydentem Metropolis. Nie wiadomo, którą inkarnację Luthora poznamy w serialu Supergirl.

Nowym odtwórcą postaci został Jon Cryer. Twórcy wydali oficjalny komentarz w sprawie kastingu:

Jesteśmy fanami Jona Cryera. Niemal od początku chcieliśmy, aby to właśnie on wcielił się w kultową postać Lexa Luthora. Jest niesamowicie utalentowany. Fakt, że zagrał Lenny’ego Luthora w Supermanie IV wrzuca na jego barki dodatkową warstwę spuścizny. Cieszmy się, mogąc powitać Jona Cryera w obsadzie Supergirl.

Na małym ekranie Lex Luthor został dotąd zinterpretowany przez Michaela Rosenbauma (Tajemnice Smallville), Johna Shea (Lois & Clark: The New Adventures of Superman), Scotta Jamesa Wellsa (Superboy – sezon 1), Shermana Howarda (Superboy – sezon 2-4). Na ekranach kin w Luthora wcielali się najsłynniejsi aktorzy: Jesse Eisenberg (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości), Kevin Spacey (Superman: Powrót), Gene Hackman (Superman 2 i 4) oraz Lyle Talbot (Atom Man vs. Superman).

Po raz pierwszy Lex Luthor pojawi się w piętnastym odcinku 4. sezonu Supergirl.

Źrodło: tvline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2018-11-20

Supergirl… kuzynka Supermana :D
Ciekawe ile taki 'super' osób liczy cała jego rodzina, haha :]

Proszę czekać…