Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

ANDRIEJ ZWIAGINCEW GOŚCIEM FESTIWALU GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata 0

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 83 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w tym roku odbędzie się 1 grudnia. Wcześniej, w czasie festiwalu, w jednym z warszawskich kin, dedykowany jest widzom bardzo zróżnicowany, interesujący program.

Gościem tegorocznej edycji, nie da się tego ominąć, będzie sam Andriej Zwiagincew! To chyba formalność przedstawiać to jedno z najważniejszych nazwisk współczesnej kinematografii nie tylko rosyjskiej, ale międzynarodowej! To m.in. autor pokazywanej w 2007 w Cannes Eleny, za którą uzyskał nagrodę specjalną jury. Jednak z pewnością najwięcej z was kojarzy go z głośnym, kontrowersyjnym, a już z pewnością ważnym i artystycznie spełnionym Lewiatanem, który w 2014 zdobył nagrodę również w Cannes za najlepszy scenariusz, po drodze zgarnął wiele innych statuetek, aż dotarł do nominacji Oscarowej. Jego najnowszy film Niemiłość z 2017, który mieliśmy przyjemność (chociaż biorąc pod uwagę ciężar i bezwzględność eksploracji świata przez artystę ciężko określić tak uczucia towarzyszące) obejrzeć i zrecenzować zostanie pokazany 30 listopada, o godzinie 17.00. Po nim spotkanie z samym reżyserem. To z pewnością niecodzienna okazja i warto z niej skorzystać!

Inne filmowe pokazy odbędą się w dniach 26 XI – 3 XII 2018 Warszawa / Akademia Sztuk Pięknych (aula), Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 – a to wszystko za darmo. Szczegółowy program atrakcji znajdziecie na stronie.

Naprawdę jest w czym przebierać, wybierać!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan 2018-11-21

Niemiłość faktycznie całkiem dobry film, widziałem na początku roku i pamiętam, że tylko w zakończeniu czegoś mi zabrakło, ale oczywiście wart zobaczenia.

Proszę czekać…