Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Małgorzata Kożuchowska i raper Kali na planie filmu 'Proceder' 1

Trwają zdjęcia do filmu ProcederMałgorzata Kożuchowska i raper Kali w obsadzie!

Małgorzta Kożuchowska, Michał Węgrzyn i Piotr Witkowski, fot. Tomasz Ozdoba - Global Studio

"Proceder" to tytuł debiutanckiej płyty (2009) warszawskiego rapera Tomasza Chady, który zmarł w tajemniczych okolicznościach w marcu tego roku. To także tytuł filmu opartego na wątkach z biografii tego niezwykle popularnego na scenie hip-hopowej muzyka. Pierwsze, entuzjastyczne reakcje fanów wskazują, że Proceder, który w kinach pojawi się jesienią 2019, zapowiada się na jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku.

Chada miał i ma liczne grono wielbicieli i kontynuatorów. Jego teksty bywały dosadne, ale nie była to dosadność dla samej dosadności, to były utwory bardzo osobiste i stylistycznie rozpoznawalne. Wielu raperów uczyło się na nim, do dziś ma lepszych i gorszych naśladowców, w sferze tekstowej wyznaczył żywe do dziś standardy.

mówi reżyser filmu Michał Węgrzyn

W głównego bohatera wciela się Piotr Witkowski, a partneruje mu m.in. Małgorzata Kożuchowska w roli szefowej gangu Łysej.

Postać Łysej ma mocne zakorzenienie w rzeczywistości. Pod koniec lat 90. w polskiej mafii, już nieco przetrzebionej przez policję, kluczowe role zaczęły odgrywać kobiety.

komentuje reżyser

Kali na planie filmu <em>Proceder</em>, fot. Tomasz Ozdoba &#8211; Global Studio

Pojawiają się także autentyczne postaci ze świata rapu, w tym obdarzony wielką charyzmą i otaczany szacunkiem Kali, który w pewnym momencie też znalazł się w niebezpiecznym świecie procederu, ale z nim konsekwentnie zerwał. To prawdziwa satysfakcja kręcić film na temat, który nas naprawdę interesuje i jest – nie mamy wątpliwości – ważny nie tylko dla nas, ale i dla wielu ludzi.

zdradza Michał Węgrzyn

Zdjęcia do filmu trwają w Warszawie i okolicach. Operatorem filmu jest jego brat Wojciech Węgrzyn, realizator raperskich teledysków.

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Co to za jakaś głupia moda na tych traperów, wszędzie jakiś jest, albo przynajmniej wyszczeka coś w tzw. piosence.

Proszę czekać…