Planeta małp w Ale Kino 0

40 lat po premierze pierwszego filmu Planeta małp, kanał Ale Kino wyemituje wszystkie pięć części sagi.

Historia zaczyna się oczywiście od Planety małp (1 lutego o godz. 20.00) z 1968 r., adaptacji klasycznej powieści Pierre?a Boulle dokonanej przez Franklina Schaffnera. Wraz z grającym główną rolę Charltonem Hestonem publiczność odkryła świat przyszłości, w którym Ziemią rządzą inteligentne, ucywilizowane małpy.

W podziemiach planety małp z 1970 r. (8 lutego o godz. 20.00) powstał dwa lata po sukcesie oryginalnego filmu. Jest to bezpośrednia kontynuacja Planety małp.

Ucieczka z planety małp z 1971 r. (15 lutego o godz. 20.00) przynosi odwrócenie reguł serii. W dwóch pierwszych odsłonach sagi to ludzie przybywali na planetę rządzoną przez małpy. Tym razem to inteligentne małpy trafiają do świata rządzonego przez ludzi.

Podbój planety małp z 1972 r. (22 lutego o godz. 18.00) to w mitologii Planety małp brakujące ogniwo – pomost między światem realnym a fantastyczną rzeczywistością małpiej sagi.

Bitwa o planetę małp z 1973 r. (29 lutego o godz. 20.00) jest piątą i ostatnią częścią małpiej epopei. Ten film to wizja świata po katastrofie nuklearnej, w którym małpy i ludzie starają się zachować oparty na kruchej równowadze pokój.

MediaLink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…