Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wielki sukces 'Zimnej wojny' - film nagrodzony przez NBR 0

National Board of Review, czyli organizacja skupiająca recenzentów i krytyków kina, której początki sięgają 1909 roku, wybrała najlepsze filmy roku. Wśród laureatów znalazło się najnowsze dzieło Pawła Pawlikowskiego, Zimna wojna.

foto: Łukasz Bąk / materiały prasowe

Od początku Zimną wojnę przedstawia się, jako faworyta do oscarowej nominacji. Po otrzymaniu nagrody od National Board of Review wydaje się, że nowy film Pawła Pawlikowskiego bardzo mocno przybliżył się do tego wyróżnienia. Przed laty laureatami w kategorii "Najlepszy film zagraniczny" zostawały takie dzieła, jak Rozstanie, Miłość czy Syn Szawła.

Jeśli chodzi o najważniejszą kategorię, czyli "Najlepszy film", to National Board of Review postanowiło nagrodzić Green Book. Viggo Mortensen grający w filmie główną rolę został wybrany najlepszym aktorem, z kolei nagroda dla aktorki powędrowała w ręce Lady Gagi. Za najlepszego reżysera uznano debiutującego za kamerą Bradleya Coopera.

Poniżej znajdziecie listę zwycięzców w najważniejszych kategoriach:

Więcej informacji na temat nagród National Board of Review znajdziecie na "oficjalnej strony organizacji:http://www.nationalboardofreview.org/award-years/2018/.

Źrodło: National Board of Review

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Fajnie, że dostał kolejną nagrodę, ale to dalej średni film.

Proszę czekać…