Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Już idzie, już nadciąga... 'Śmierć nadejdzie dziś 2' - zwiastun horroru 0

Śmierć nadejdzie dziś zaskoczył widzów innowacyjnym podejściem do nurtu slasherów, przedstawiających historie o zamaskowanych mordercach oraz ich młodych ofiarach. Doskonała mieszanka Dnia świstaka oraz Halloween doczekała się kontynuacji. Jest zwiastun.

Rozpoczyna się niczym kultowa komedia Dzień świstaka. Tree Gelbman (Jessica Rothe) prowadzi frywolne, akademickie życie, funkcjonując od kaca do kaca. Wszystko zmieni się, kiedy zrozumie, że z nieznanych nikomu przyczyn wpadła w czasopętlę. Każdego dnia dopada ją ten sam morderca. Dziewczyna nie umiera, tylko wciąż budzi się w mieszkaniu niedawno poznanego chłopaka i rozpoczyna ten sam dzień od początku. Druga odsłona Śmierć nadejdzie dziś powtórzy ten sam koncept fabularny.

Zwiastun nie pozostawia złudzeń: szykuje się powtórka z rozrywki – co gorsza, do fabuły powrócą ci sami bohaterowie. Okazuje się, że przełamanie czasopętli w poprzedniej części nie spełniło się tak, jakby życzyła sobie tego Tree. Dziewczyna wciąż uwięziona jest w tajemniczym kręgu czasu, stale budząc się dokładnie tego samego dnia. Twórcy zapowiadają, że wydarzenia z poprzedniego filmu były niczym, w porównaniu do tego, co czeka główną bohaterkę w Śmierć nadejdzie dziś 2.

Za kamerą stanie twórca pierwszej części, Christopher Landon. Film powstanie w wytwórni Blumhouse Pictures. Pozostaje trzymać kciuki za fabułę horroru. Studio często realizuje znakomite produkcje kina grozy, niestety później niweczy je za pomocą wtórnych kontynuacji.

Śmierć nadejdzie dziś 2 trafi na ekrany kin w lutym 2019 roku.

Źrodło: youtube.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ZSGifMan

Widziałem pierwszą część i to całkiem fajny film jest, mam nadzieję, że druga nie będzie odstawać i będzie równie dobra!

Proszę czekać…