Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Splat! FilmFest - najbardziej niepokorny festiwal w Polsce! 0

4. Edycja Splat!FilmFest – najbardziej niepokornego festiwalu filmowego w Polsce znowu będzie budzić emocje i przyprawiać o szybsze bicie serca w Centrum Kultury w Lublinie ( 26 listopada – 2 grudnia) i pierwszy raz w kultowej warszawskiej Kinotece (5 – 9 grudnia).

Program jak zwykle podzielony jest na bloki.

Blok STRACH i TERROR serwuje najbardziej przerażające i brutalne tytuły m.in. feministyczny Wiatr, będący hybrydą westernu i horroru, Dachra niezwykle niepokojący i mroczny tunezyjski film nawiązujący do grozy ludowej i legend o wiedźmach, Władcy chaosu ekstremalna historia norweskiego blackmetalowego zespołu Mayhem, Nóż + serce, w którym Vanessa Paradis wciela się producentkę gejowskiego porno, czy Głowica, klaustrofobiczne doświadczenie pełne alegorii dotyczących migracji i kapitalizmu.

Blok WTF to tytuły wyjątkowo osobliwe, w tym Mam cię na oku Quentina Dupieux’a, najnowszy film reżysera Morderczej opony i inteligentna, czarna komedia utrzymana w duchu kina francuskiego i teatralnej estetyce. Lub dosyć absurdalny Relaxer, w którym bohater zamienia swoje wymarzone życie kanapowego gracza w koszmar.

Na Splat!FilmFest nie może zabraknąć też komedii w cyklu STRASZNIE ŚMIESZNIE, jak krwawa Biurowa rebelia o nieprzyjaznym korporacyjnym środowisku pracy, czy Zabójczy Bóg w iście hiszpańskim stylu albo dwie części thrillera Najlepsi przyjaciele Vol. 2 z duetem Tommy Wiseau i Gregiem Sestero w rolach głównych. To film jeszcze bardziej niezwykły niż ich słynne The Room.

Tegoroczna sekcja specjalna to TROMA! Są w niej oczywiście produkcje niskobudżetowej, amerykańskiej wytwórni, która już od ponad czterdziestu lat wprawia w osłupienie, obrzydza i kpi z wszelkich możliwych świętości, a przy tym całkiem dobrze się bawi. TROMA ma na sumieniu kino bardzo złe i ociekające kiczem ale mimo tego, lub raczej, dzięki temu, jest jedną z najbardziej kultowych wytwórni na świecie i posiada rzeszę zagorzałych fanów (w tym Quentina Tarantino).

LLOYD KAUFMAN, reżyser i współzałożyciel TROMY będzie gościem specjalnym Splat!FilmFest podczas pierwszej wizyty w Polsce!

Festiwal nie do podrobienia, filmy gdzie indziej na dużym ekranie nie do zobaczenia, a potem nie do odzobaczenia. ;)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Khaosth 2018-12-04

Zgromadziłem festiwalowe tytuły w jedną listę – https://fdb.pl/lists/104648-4-splat-filmfest-2018
Chwilowo brakuje jeszcze trzech krótkometrażówek.

PS. Ktoś podjadł Wam parę literek przy tytule filmu z mistrzem Wisseau.

Bernadetta_Trusewicz Khaosth 2018-12-05

@Khaosth Już wyplute literki na swoje miejsce. Dzięki!!!! :)

ZSGifMan 2018-12-06

Mam cię na oku najnowszy film reżysera Morderczej opony – haha! :)
Mordercza opona to było naprawdę coś i jeżeli ten będzie choć w połowie podobny i równie wyjątkowy, to super!

Proszę czekać…