Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Klimaty punkowe w filmie 'Cruella' od Walta Disneya 0

W 2016 roku po raz pierwszy donoszono, że Walt Disney zamierza zrealizować film o jednym z najbardziej rozpoznawalnych i diabolicznych czarnych charakterów w swoim portfolio – Cruelli De Mon! Dzisiaj mamy dla Was kilka nowych informacji.

Już wtedy pisano, że główną rolę w filmie zagra laureatka Oscara, Emma Stone. Teraz jej casting został potwierdzony, a ona sama może niebawem rozpocząć pracę z reżyserem filmu Jestem najlepsza. Ja, Tonya. Jest nim Craig Gillespie, dla którego nie byłby to pierwszy raz, jeśli chodzi o pracę dla Walta Disneya. W 2014 roku nakręcił dla studia film aktorski będący dramatem sportowym, Ramię za milion dolarów (wówczas główną rolę zagrał gwiazdor serialu Mad Men, Jon Hamm).

Pierwotnie reżyserem filmu Cruella miał być Alex Timbers. Niestety z powodu innych zobowiązań musiał zrezygnować z tego stanowiska. Alex Timbers to ceniony reżyser teatralny, który aktualnie przygotowuje dwa wielkie spektakle na Broadwayu, które będą miały premierę w przyszłym roku. Są nimi "Moulin Rouge" i "Beetlejuice".

Producentami filmu o Cruelli De Mon są Andrew Gunn, Marc Platt oraz Kristin Burr. Z pierwszych zapowiedzi wynika, że akcja filmu zostanie osadzona w latach osiemdziesiątych i będzie okraszona punkowym klimatem. Dzięki filmowi dowiemy się w jaki sposób Cruella stała się jednym z największych złoczyńców w dziejach Disneya.

Cruella De Mon zadebiutowała na ekranie w 1961 roku, kiedy to premierę miał film animowany 101 dalmatyńczyków. Zapragnęła zdobyć małe pieski swojej przyjaciółki Anity, aby zrobić z nich wymarzone futro. Kiedy otrzymała odpowiedź negatywną, wynajęła dwóch rzezimieszków do włamania i ukradnięcia psiaków. Emma Stonie nie będzie pierwszą aktorką, która sportretuje postać w filmie aktorskim. W 1996 roku zrobiła to Glenn Close.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…