Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Pierwotnie bohater grany przez Aliego w 'Detektywie' był biały 0

W przyszłym roku fani serialu Detektyw będą mieli okazję obejrzeć trzeci sezon znakomitej produkcji kryminalnej stacji HBO. Główną rolę w nowej serii zagra laureat Oscara, Mahershala Ali.

Mahershala Ali wcieli się w postać Wayne’a Haysa, detektywa policji stanowej z północnego zachodu Arkansas. Niedawno świetny aktor miał okazję udzielić wywiadu portalowi Variety, w którym wyjawił, że pierwotnie zaproponowano mu rolę drugoplanową. Gwiazdą sezonu miał być biały aktor.

Mógłbym zagrać rolę wspierającą, jak to w mojej karierze. Ale przyszło mi na myśl, że robiłem to przez całą swoją karierę. Mam 43 lata, jeśli nie stanie się to teraz, to nie stanie się nigdy.

powiedział Ali

Co więc sprawiło, że twórcy Detektywa postanowili zmienić kilka rzeczy w scenariuszu? Ali, aby przekonać Nica Pizzolatto, by ten obsadził go jako głównego detektywa, wysłał mu zdjęcie swojego dziadka, który był oficerem policji państwowej w prawdziwym życiu. Po kilku dniach Pizzolatto zgodził się na ten pomysł.

Kolejnym argumentem Aliego było stwierdzenie, że dzięki czarnoskóremu detektywowi, serial będzie mógł przedstawić losy czarnego policjanta z Arkansas w latach osiemdziesiątych i sposoby radzenia sobie z rasizmem.

Jesteś detektywem dowodzącym i zadajesz komuś pytanie. Jeśli są biali, to nawet na ciebie nie spojrzą. Jeśli zadam im pytanie, wówczas zwrócą się z odpowiedzią do białego detektywa. Rasizm to nie tylko używanie słowa na "C" przez cały czas. To bardziej jak: "nawet nie spojrzałeś mi w oczy" albo, gdy powiedziałem dziękuję i zostałem olany.

stwierdził aktor

Trzeci sezon Detektywa opowie historię makabrycznej zbrodni, do której doszło w samym sercu Ozark oraz tajemnicy pogłębianej przez dziesięciolecia i rozgrywającej się na przestrzeni trzech różnych okresów czasu. W rolę partnera Wayne’a, Rolanda Westa, inspektora stanowego z Arkansas, który wraz ze swoim partnerem próbuje rozwiązać kłopotliwą zbrodnię wcieli się Stephen Dorff.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…