Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

'Maria, królowa Szkotów' - nowy zwiastun kostiumowego widowiska 0

W sieci pojawił się nowy zwiastun kostiumowego widowiska w gwiazdorskiej obsadzie – Maria, królowa Szkotów. Zapraszamy do zapoznania się zapowiedzią.

W obsadzie aktorskiej produkcji znajdują się Margot Robbie, Saoirse Ronan, Guy Pearce, David Tennant oraz Jack Lowden. Reżyserem filmu jest Josie Rourke.

Barwna opowieść o burzliwym życiu charyzmatycznej Marii Stuart. W wieku 16 lat została królową Francji, dwa lata później owdowiała. Sprzeciwiając się tradycji, odmówiła ponownego zamążpójścia. Wróciła do Szkocji, gdzie odzyskała należny jej tron. Ale Szkocja i Anglia była wówczas pod władaniem królowej Elżbiety I.
Obie królowe obserwowały swe poczynania z lękiem i fascynacją. Rywalki w miłości i władzy, silne kobiety w męskim świecie, toczyły podstępną grę, w której stawką była władza. I niezależność. Żadna z nich nie godziła się na rolę marionetki. Maria utrzymywała, że tron Anglii należy się jej, uznając suwerenność Elżbiety. Zdrada, rebelia i spiski na obu tronach zmieniły bieg historii.

Maria, królowa Szkotów trafi do polskich kin 25 stycznia 2019 roku. Macie zamiar wybrać się na ten film do kina i zobaczyć go na dużym ekranie?

Źrodło: Focus Features

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…