Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wybitna 'Lista Schindlera' znowu w polskich kinach 0

Koneserzy klasyki kina i nie tylko, będą mieli okazję obejrzeć jeden z największych filmów w historii kinematografii na dużym ekranie. Lista Schindlera wyreżyserowana przez Stevena Spielberga powróci do polskich kin. Wszystko z racji 25 lat od premiery genialnej produkcji.

Lista Schindlera to jeden z najważniejszych filmów w historii kina. Przez te wszystkie lata produkcja zyskała miana kultowej, a w 2007 roku Amerykański Instytut Filmowy umieścił dzieło wyreżyserowane przez Stevena Spielberga na ósmym miejscu pośród stu najlepszych amerykańskich filmów w historii.

Na koncie filmu znajduje się wiele wyróżnień, wśród nich jest siedem Oscarów (między innymi dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz oraz zdjęcia – dla Janusza Kamińskiego), trzy Złote Globy, siedem statuetek BAFTA i wiele innych prestiżowych nagród.

Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat postanawia uratować Żydów od zagłady.

Film wejdzie do polskich kin 27 stycznia 2019 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

i_darek1x

Może być na stałe !

Proszę czekać…