Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Polskie filmy krótkometrażowe na festiwalu Sundance! 0

Nie tylko fabuły! Poznaliśmy już program jednego z najwiekszych festiwali filmów niezależnych w USA – Sundance Film Festival. Wśród zaproszonych filmów znalazły się produkcje z katalogu KFF Sales & Promotion: animacja Acid Rain Tomasza Popakula oraz krótkometrażowy dokument Harda Marcina Polara. Festiwal odbędzie się na przełomie stycznia i lutego w USA.

Festiwal Filmowy Sundance – jest największym corocznym festiwalem filmów niezależnych w USA, odbywa się w Park City, Salt Lake City oraz w ośrodku narciarskim Sundance w stanie Utah od 1978 roku.

Sundance znany jest jako festiwal Roberta Redforda, bo to jego zaangażowanie przyniosło rozgłos festiwalowi. Wielu niezależnych filmowców tam właśnie zostało zauważonych po raz pierwszy – przywołać tu należy nazwiska takie jak bracia Coen, Kevin Smith, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino i Jim Jarmusch.

Najbliższa edycja odbędzie się w dniach od 24 stycznia do 3 lutego 2019 roku.

"Acid Rain", reż. Tomasz Popakul, prod. Animoon, FINA, 2019, 28’

Gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.
Film zostanie pokazany w sekcji ANIMATED SHORT FILMS Sundance Film Festival.

"Harda", reż. Marcin Polar, prod. Studio Munka, LeLe Crossmedia Production, 2019, 14’

Harda niesie za sobą wiele znaczeń: niepokorna, złośliwa, odporna, nieugięta, mocna, wytrzymała, chłodna, twarda. Nie bez powodu bohater filmu nazwał tak swoje odkrycie – miejsce, któremu stawia czoła i którego wszystkie te cechy może odczuć namacalnie i dosłownie na własnej skórze. Pobudza ono jego wyobraźnię i popycha go naprzód w nieokrzesany i obsesyjny sposób. Kamera wraz z nim, krok po kroku, uczestniczy w eksploracji nieznanych dotąd człowiekowi przestrzeni, które coraz bardziej stawiają opór delikatnej ludzkiej materii.
Film zostanie pokazany w sekcji DOCUMENTARY SHORT FILMS Sundance Film Festival.

Doceniajmy nasze kino krótkometrażowe, skoro robią to na tak wielkich festiwalach!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…