Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Reżyser 'Strażników Galaktyki' stworzył horror superbohaterski 0

Kino superbohaterskie znajduje się obecnie w punkcie, w którym widzów przestały interesować banalne historie o ludziach obdarzonych mocą. Twórcy muszą dobrze pogłówkować, by w interesujący sposób sprzedać swój film. James Gunn – twórca Strażników Galaktyki – po raz kolejny udowadnia nieobliczalność, sięgając po konwencję kina grozy.

To nie jest tak, że horror połączony z komiksową narracją nigdy wcześniej nie trafił na ekrany kin. Podobnych filmów powstały masy – nawet, jeśli zakres wskazanej hybrydy zawęzimy wyłącznie do historii o superbohaterach. Pod koniec lat 90. Blade ratował świat przed wampirami jako Wieczny łowca, później Hellboy mierzył się ze złoczyńcami z piekła rodem, zaś Nowi mutanci niemal od początku zapowiadani byli jako pełnoprawne kino grozy w świecie X-Men (dziś trudno powiedzieć, jaką konwencję obierze odroczony projekt studia 21 Century Fox). Nawet Venom w pewnym momencie miał zostać brutalnym horrorem tylko dla dorosłych.

James Gunn cofa się do kolebki swojej twórczości: do szalonych i nieokrzesanych horrorów. Kilka miesięcy temu przedstawiciele Disneya zdecydowali się usunąć filmowca z twórczych szeregów. Mimo to reżyser i scenarzysta Strażników Galaktyki może przebierać w nowych ofertach. Nie tylko odezwała się do niego konkurencja z propozycją realizacji Legionu samobójców 2. Gunn wyprodukował również Brightburn: Syn ciemności – horror w konwencji kina superbohaterskiego.

James Gunn odpowie na pytanie, często zadawane przez rzesze fanów: co, jeśli dziecko z innej planety, które jakimś cudem znalazło się na Ziemi, okaże się złe? Twórcy zakładają, że Brightburn: Syn ciemności wprowadzi na ekrany kin nowy gatunek, okrzyknięty przez nich samych horrorem superbohaterskim. Czyżby zapomnieli o innych filmach, przytoczonych przeze mnie na początku tekstu?

Za kamerą Brightburn: Syn ciemności stanął David Yarovesky. W obsadzie zobaczymy aktorów, takich jak Elizabeth Banks, David Denman, Jackson A. Dunn, Matt Jones oraz Meredith Hagner. Scenariusz napisali Mark i Brian Gunn.

Brightburn: Syn ciemności trafi na ekrany kin w maju 2019 roku.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

i_darek1x

…jakoś nie zachęca ?

Proszę czekać…